Habib Bank Limited

birevim-tasarruf-reklam

Pakistan’da 1947 yılında kurulan ve ilk ticari banka olma özelliğini gösteren HBL, ilerleyen süreçte şube sayısını yükselterek 1600 şube ve 1700 ATM ile 8 milyondan fazla müşterisine hizmetlerini sunmaktadır. Ayrıca dünya çapında 29 ülkede bulunan şubeleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Pakistan’daki en büyük Kurumsal Kredi Portföyüne sahip olan HBL, bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetlerine önem vermektedir. KOBİ ve Tarım Bankacılığı programları da faaliyetleri arasındadır.

HBL İstanbul ise Türkiye ile Pakistan arasındaki finansal ticareti desteklemek amacıyla 1983 yılında kurulmuştur. En eski yabancı banka olma özelliğini gösteren HBL İstanbul, çoğunlukla Türk şirketlerine finansal destek sağlamaktadır.

İstanbul’da tek şube olarak hizmet vermektedir. Sunduğu hizmetler arasında; garanti mektupları, akreditifler, kambiyo işlemleri, TL ve döviz kredileri, mevduat ürünleri ve havale hizmetleri bulunmaktadır.

Ortaklarına katma değer sağlamayı, çalışanlarına ve müşterilerine bekledikleri hizmeti sunmayı kendine misyon edinmiştir.

birevim-tasarruf-reklam

5 Comments

Leave a Comment

nineteen − two =