KuveytTürk Katılım Bankası A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Kuveyt Türk, 1989 yılında Özel Finans Kurumu statüsünde faaliyetlerine başlamıştır. 1999 yılında Bankacılık Kanunu’na tabi olan Kuveyt Türk’ün ünvanı, 2006 Mayıs ayında Kuveyt Türk Katılım A.Ş. olarak değişmiştir.

Kuveyt Türk’ün sermayesinin %62’lik payı ile en büyük ortağı olan Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House) milyarlarca dolarlık toplam fonuyla dünyada faizsiz finans kurumları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Faizsiz bankacılık sistemini ilke edinmiş olan Kuveyt Türk; tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına sürekli, kaliteli,hızlı ve güvenilir hizmet sunmayı hedeflemiştir. Çalışanlarına sağladığı eğitimlerle verimliliği artırmaktadır. Emlak, tekstil ve metal sektöründeki yatırımları kazançlı yatırımlara dönüştürerek ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. Sağladığı bu katkılardan dolayı Kamu Kurumu ve Meslek Birlikleri tarafından altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir.

Uluslararası katılım bankası olma vizyonuna sahip olan Kuveyt Türk’ün yurt dışında da şube ve temsilcilikleri vardır.

Tarihi ve kültürel mirasların yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için sosyal sorumluluk projelerine destek vermektedir.

KuveytTürk Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

1 × 4 =