Birevim

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE BİREVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. BİREVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

Birevim uzun yıllar önce bir evim olsun isteyen insanların hayallerinizi gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuş bir şirkettir. Şirket içerisinde bulunan çok sayıda ev alma yönteminden herhangi bir tanesini tercih ederek doğru adımı atabilirsiniz. Tabi bundan önce şirketin güvenilir yapısını yakından tanımalı ve müşterilerine nasıl yaklaştıklarını görmelisiniz.

birevim-tasarruf-reklam

Çeşitli grup seçenekleri ile uzun vadeli ev alma ihtimalini müşterilerine sunuyor. Bunu yaparken hiçbir kredi çekme zorunluluğunuz olmuyor aynı zamanda faiz ödemesi de yapmanız gerekmiyor. Şirketin merkezi İstanbul’da olsa da ülkemizin birçok yerinde şubesi vardır. Birevim’in başkanlığını Murat Çiftçi yapmaktadır.

Birevim Nedir?

Birevim basit bir mantık üzerine oturtulmuş ve ülkemizde birçok firma tarafından sunulan faiz ev alma fikrini hayata geçirmiş bir şirkettir. Faizsiz ve kredisiz ev almanıza imkan veren şirket müşterilerini koruma alına almak için belirli kriterlere dikkat etmektedir. Kura sonucu ev alma şansına ulaşan insanlara evleri teslim edilirken, borç bitene kadar ipotekli olarak devir işlemi sunulacaktır.

Bu sayede hem şirketin ekonomik yapısı koruma altına alırken aynı zamanda müşterileri de koruma altına alınmış olacaktır. Şirket sayesinde faiz ve ara ödeme yapmak zorunda kalmıyor, uygun fiyata ev alabiliyorsunuz, taksit sayınınız kendiniz belirleyebiliyorsunuz. 60 aydan 480 aya kadar taksit imkanı sunuluyor. İsteyen müşterilerine borçlarını erken kapatma imkanı da firma tarafından sunulan bir avantajdır.

Birevim Ev Alma Yöntemleri

Birevim müşterilerine farklı özelliklere sahip ev alma yöntemlerini sunuyor. Dört farklı ev alma yöntemi şirket tarafından sunuluyor. Bunlar sıra tespitli tasarruf yöntemi, sıra tespitli tasarruf yöntemi V2, serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi seçenekleridir.

Bu metotlardan bir tanesini seçerek şirketin bünyesine giriş yapabilirsiniz. Şirket bu yöntem seçenekleriyle her türlü ekonomik gelir seviyesine dahil aileye ev almaları konusunda kolaylık sağlamaktadır. Tercih etmiş olduğunuz metoda göre ara ödeme imkanı, erken ödeme yaparak borç kapatma, evinizin değerinin düşmemesi veya kura ile yapılan çekilişle evinizi alma imkanı sizlere sunulmaktadır.

Birevim Organizasyon Ücreti

Şirket müşterilerine faiz ödemeden, uygun fiyatlarla, uzun vadeli olarak ev alma seçeneği sunarken, bu hizmeti almak isteyenlerden organizasyon ücreti almaktadır. Bu ücret standart olarak alınmamaktadır. Alınacak evin bedeline ve vade seçeneğine göre alınacak olan organizasyon ücreti %4 ile %12 arasında değişiklik göstermektedir. Alınacak olan bu ücret peşin olarak kabul edilmektedir.

Birevim Güvenilir mi?

Şirket sunmuş olduğu hizmetlerin tamamını sözleşmeli olarak müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca tüm işlemler ve çekilişler noter huzurunda yapılmaktadır. Binlerce müşterisini memnun eden şirketle ilgili bazen şikayetler yapılsa da genel anlamda müşterilerine gerekli güvenli ortamı sağladıkları hissini vermektedir. Birevim yorumları ve şikayetleri için detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

birevim-tasarruf-reklam

15 Comments

 • Birevim reklamlarını son zamanlarda çok görmeye başladım, haklarında şikayette yok güvenilir bir şirket bence

  • Merhaba Cemre Hanım,
   Birevim sektördeki öncü firmalarındandır. Müşterilerinin güvenini kazanmış olan firma binlerce aileyi ev sahibi yapmıştır.

 • Bence artık millet bankadan kredi çekmek yerine böyle ufak organizasyon ücreti karşılığında ev sahibi yapan kurumlardan alacak. Çünkü banka da dosya sözleşme kredi faiz ıvır zıvırla uğraşıyorsunuz, birevim de faizsiz sadece ufak bir organizasyon ücreti ödeyerek ev sahibi oluyorsunuz.

  • Merhaba Ahmet Bey,
   Ev alırken çekilecek kredinin yüksekliği göz önüne alındığında faiz bir o kadar fazla olmaktadır. Artık çoğu kişi bu faizi ödemek istememektedir.

 • %4 ile %12 organizasyon ücreti istediğimiz evin %4’ü %12’si mi yoksa başka bir şeyin mi?

  • Merhaba Şaban Bey,
   Alınacak evin bedeline ve vade seçeneğine göre alınacak olan organizasyon ücreti %4 ile %12 arasında değişiklik göstermektedir.

 • Birevim rakiplerine göre çok daha hızlı çözüm üreten ve müşteri odaklı çalışan bir firma. Organizasyon ücreti olarakta cüzi bir ücret almaları çok iyi

 • Birevim sistemiyle rakiplerine göre daha çok müşteri çekiyor ancak bu sistemdeki firmalarla ilgili son zamanlarda çok fazla şikayet okumaya başladım

  • Merhaba Deniz Hanım,
   Ev ücretlerinde de bir tavan uygulaması olmadığı için organizasyon ücretlerinde de tavan sınır uygulaması bulunmamaktadır.

 • Birevim firmasıyla ilgili çok olumlu yorumlar okudum ama firmayı tanımıyorum 🙂

 • Birevim’den abim ev aldı, etrafımızda herkes geç teslim almış evlerini bizde tereddüt etmiştik ama biz 6.ayımızda teslim almıştık 🙂

 • Birevim sistem olarak rakiplerine benzesede olumlu yorum olarak baktığımızda Birevim’in çok fazla olumlu yorumu var

 • Merhabalar sizin bir reklamınızı gördüm isyeri açmak için kredi alabiliyormuyum reklam o şekildeydi sizin firmanızın ismi aklımda kaldı diğer sizin gibi ayni hizmeti sunan firmalarda olabilir… yuksek tahminimle sizdiniz.. eger böyle birsey mümkünse bana bilgi vermek için ulasabilirmisiniz?

Leave a Comment

*

code

2 + 4 =