Katılımevim

birevim-tasarruf-reklam

Tasarruf finansmanı yöntemi içerisinde hizmet veren Katılımevim bu alanda en yeni olanlardan bir tanesidir. Ancak güçlü öz sermaye yapısı ile BDDK tarafından çıkarılan kanun kapsamında geçerli olan lisansı almayı başarmasıyla dikkat çekti. Birçok firmanın kapandığı bu sektörde en iyilerden birisi olmayı kısa sürede başarmasıyla dikkatleri üzerine çektir.

Tabi bu şirkete dahil olmadan ve sunduğu tasarruf yapılarını kullanmadan önce dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Şirketin geçmişi, geleceği, güvenilir olup olmadığı ve birçok konuda bilgi almanız mümkün olacaktır. Bunun ardından sunulan yapılar arasından size uygun olanı belirlemek çok zor olmayacaktır.

Katılımevim Nedir?

Katılımevim inşaat sektöründe uzun yıllar hizmet veren bir şirket olarak bu alanda yer almıştır. 2018 yılındaysa şirketin aldığı karar ile faizsiz ev alma yöntemine dahil olmanız çok zor olmayacaktır. Bu sektöre önemli bir şekilde yapılanma getiren ve sunduğu hizmetler ile farklı bir bakış açısı sunan Katılımevim kısa sürede binlerce kişinin öncelikli tercihleri arasında yer almayı başarmıştır.

Faizsiz ve kredisiz ev sahibi yapmak için kurulan bu şirket Genel Müdürü Ahmet Özcan ile yoluna devam etmektedir. 444 11 00 numarasından arama yaparak sunulan hizmetler ve diğerleri hakkında bilgi almanız sağlanıyor. Şubelere giderek yüz yüze görüşebilir ve bu sayede aradığınız eve ulaşmanız daha kolay bir hale gelebilir.

Katılımevim Güvenilir mi?

Katılımevim için soruların başında güvenilir olup olmadığı geliyor. 2018 yılında sektöre girmiş bir şirket olarak BDDK tarafından özel olarak bu sektör çıkarılan kanun kapsamında lisans alabilmesi dahi onların güvenilir olduğu gösteriyor.

Şirketin ülkemizin birçok noktasında şubesi olması ve buraları ziyaret ederek yüz yüze konuşulabiliyor olması onu daha aktif hale getiriyor. Tabi isterseniz cep numaranız üzerinden onları arayarak daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Güvenilir olduğunu kanıtlayan bir başka detaysa binlerce ailenin ev veya araba alabilmiş olmasıdır.

Tabi ki ister istemez bazı sorunlar yaşanabiliyor. Ancak sizler bunların arasından istediğinize ulaşma ve tercih etme konusunda çok zor bir yapıdan uzak olmayacaksınız.

Katılımevim Tasarruf Yöntemleri

Katılımevim üzerinden herhangi bir ev veya araç almak isteyenlere farklı tasarruf yöntemleri ile hizmet verildiğini biliyorsunuzdur. Bu yöntemler gelir seviyesine göre insanların rahatça tercih edebilmelerine, rahat ödeme koşullarına sahip olmalarına imkan tanınıyor. Bu yapı içerisinde sizlerde yer alacaksanız öncelikle tercihinizi doğru şekilde yapmanız gerekiyor.

Katılımevim Esnek Model

Katılımevim esnek model yapısı sayesinde herhangi bir faiz, vade farkı ödemek zorunda kalmazsınız. Çekiliş yöntemiyle 24 ile 360 kişilik gruplara dahil olarak sizlerde rahatça ev ödeyebilirsiniz. Ara ödeme yapmak veya peşinat vermek sizin tercihinize bırakılıyor. Bunları yapmanız durumunda ödeme planları ona göre düzenlenerek sizlere sunuluyor.

Katılımevim Hızlı Model

Katılımevim, Hızlı Model yöntemi de ev alma seçeneklerinden bir tanesidir. Herhangi bir kredi yükü veya faiz yükü olmayan bu yöntemde ödemeler düşük taksitlerle başlamaktadır. Bu yöntemin en büyük avantajı üçüncü aydan itibaren ev sahibi olabilme şansına sahip olmanızdır. Bu yöntem içerisinde erken teslim mümkündür ve bu sayede sizde ev sahibi olabilirsiniz.

Katılımevim Rahat Model

Katılımevim tasarruf yöntemleri içerisinde rahat model en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Finansman tutarı belirledikten sonra düşen taksitler sayesinde rahat bir şekilde ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Peşinat ve taksitleri kendiniz tercih edebilir isterseniz kendiniz için en kolay ödeme yöntemini tercih etmeniz mümkün olacaktır. Başlangıçta kaç ay içinde ödeyebileceğiniz karar verdikten sonra çok erken bir şekilde ev sahibi olmanız da mümkündür.

Katılımevim Sabit Model

Bu yöntem en ilgi çekici Katılımevim seçeneklerinden bir tanesidir. Burada ki amaç birikim yapmakta zorluk yaşayanlara onlar için uygun şekilde birikim yapma imkanı tanınmasıdır. Taksitler yarıya ulaştığında şirket tamamlama yaparak size ödeme yapacak ve bu sayede istediğiniz evi veya arabayı almanız mümkün olacaktır. Kalan kısım gerekli taksitler ile geri ödemeniz için anlaşılır. Arabalar için 20 ile 60 taksit, evler içinse 60 ile 240 ay taksit imkanı sunuluyor.

Bu sistem içerisinde ödeme erteleme, ayrılma ve peşinat gibi seçenekler bulunuyor. Sizde bunların arasından istediğinize ulaşmayı başarıyor olacaksınız.

Katılımevim Organizasyon Ücreti

Yukarıda gördüğünüz gibi Katılımevim yapısı içerisinde ev veya araba sahibi olmak çok zor olmayacaktır. Bu yapıya sizlerde dahil olacaksanız öncelikle kendinizi tanımanız, gelir seviyenizi bilmeniz ve bununla tasarruf yöntemleri arasında tercih yapmanız önemli olacaktır.

Katılımevim sunduğu bu hizmet karşılığında üyelerinden herhangi bir vade farkı, kira, dosya masrafı veya faiz almıyor. Ancak şirket bu hizmet karşısında üyelerinden katılım ücreti alıyor. Bu ücret belirli bir oranda tahsil ediliyor. Bu genelde yapılacak yatırımın miktarına göre değişiyor. Katılım ücreti %7 ile %10 orasında tahsil ediliyor. Bu ücret peşin olarak alınıyor ve sizde bu sayede sisteme katılmış oluyorsunuz. Bu konuda bilgi aldıktan sonra dahil olmak daha doğru olacaktır.

Katılımevim Yorumlar ve Şikayetler

Katılımevim hakkında araştırma yaptığınızda karşınıza mutlaka şirket hakkında olumsuz yorumlar ve şikayetler çıkacaktır. Bunların detaylı bir şekilde incelendiğinde hatanın sadece şirkette olmadığını göreceksiniz. Tabi bu konular hakkında şirketten daha fazla bilgi sahibi olmanız da mümkün olacaktır.

Burada unutulmaması gereken tüm işlemlerin belirli bir sözleşme üzerinden işliyor olması ve çekilişlerin noter huzurunda yapılıyor olmasıdır. İlla ki bu tür yapılarda hatalar olabilir ancak önemli olan bu hataların varlığı değil hataya karşı insanların verdikleri tepkiler oluyor. Sizde bu konuda dikkatli bir şekilde araştırma yaparak sistemi daha yakından tanıyabilir ve bunun ardından tercihinizi yapmanız daha doğru olacaktır.

birevim-tasarruf-reklam

5 Comments

  • Katılımevim güvenilir mi? Şikayetleri artmaya başladığını duydum bu sıralar

  • Katılımevimle yakınımda ev alanlar var, ancak süreçlerini çok yakından takip etmediğimden sorun yaşadı mı bilmiyorum 🙂

  • Katılımevim bu alanlarda çok iyi performans gösteriyor bir anda çok geniş bir kitleye hitap etmeye başladı ve müşterilerinden çok olumlu geri dönüş aldı 🙂

  • Katılımevim’in memnun müşterilerinin yorumları çok fazla, haklarında şikayet tek tük var

Leave a Comment

19 + thirteen =