Anasayfa / Sigorta / Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Temelleri 1923’e dayanan Allianz Sigorta, müşterileri ve acenteleriyle birlikte dünyanın en güçlü finans topluluklarından biri konumundadır. Allianz, 2015 yıl sonu itibarıyla 125.2 milyar avro toplam gelire ulaşırken, 127.6 milyar avro ile, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olmuştur. Dünya genelinde yaklaşık 85,4 milyon bireysel ve kurumsal sigortalı, finansal fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmak ve kendilerini risklere karşı korumak için Allianz’ın bilgisi, global varlığı, sermaye gücü ve saygınlığına güvenmektedir.

Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak, toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonuyla çalışan Allianz, müşterilerinin sağlığından birikimlerine kadar birçok konuda güven içinde olmalarını vizyon olarak belirlemiştir.

Toplumsal sorumluluk kuramı içinde de hareket eden Allianz Sigorta, sponsorluklarda da adını duyurmaktadır. Allianz Sigorta, futbol sahalarından olimpiyatlara kadar birçok sportif faaliyetin içinde yer almaktadır.