Cigna Finans Emeklilik ve Hayat

birevim-tasarruf-reklam

Yüzde 99.99 oranında Finansbank iştirki olarak kurulan şirket, 9 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında alınan karara istinaden Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin 45 milyon TL karşılığı 45 milyon adet hisseden oluşan ödenmiş sermayesinin yüzde 51’ine denk gelen 22 milyon 950 bin TL tutarındaki 22 milyon 950 bin adet hissesi Cigna Nederland Gamma B.V isimli şirkete devredilmiştir. Böylelikle şirket sermayesi yüzde 49 Finansbank A.Ş ve yüzde 51 Cigna Nederland Gamma B.V. olarak yeniden düzenlenmiştir.

Anlaşmanın ardından şirket Cigna Finans Emeklilik ve Hayat olarak anılmaya başlanmıştır. Herkese bilinçli ve güvenli bir gelecek sunmaya yeterli yetkinliğe sahip, müşteri odaklı bir sigorta çözümleri sağlayıcısı olmayı vizyon belirleyen Cigna Finans Emeklilik ve Hayat, bireysel emekliliğin yanı sıra kurumsal çözümler de üretmektedir.

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat, kurumsal çözümler içinde şirketinizin ihtiyaçlarına cevap veren, sizlere özel hazırlanmış ve çok avantajlı koşullar içeren emeklilik sözleşmeleri ve hayat sigortaları ile çalışanlarınızın birikim yapmasına destek olabilir ve çalışanlarınızı karşılaşabilecekleri risklere karşı güvence altına alabilmektedir.

birevim-tasarruf-reklam