Coface

birevim-tasarruf-reklam

Coface Sigorta, 70 yıldan bu yana ticari alacak sigortasında faaliyet gösteren bir şirkettir. Tecrübesini işletmelerin ekonomik olarak dayanıklı kalmalarına yardım etmeye ve dünya çapında sürdürülebilir bir rahatlığın oluşmasına katkıda bulunmak için ekonomik hayata aktarmaktadır.

68 ülkedeki  4 bin 500 çalışanı, 40 bin müşterinin satışlarını güvence altına alan Coface’de, çalışanlar müşterilerle yakın bir işbirliği sağlayarak ticaretlerinin her bir aşamasında danışmanlık yapmakta, riskleri öngörmelerine ve değerlendirmelerinde doğru kararlar almalarını sağlamaktadır. Coface, ister küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olsun isterse büyük kurumsal şirketler olsun, global alanda birçok şirketin teminatıdır.

Müşavirlik ve kılavuzluk sıfatıyla şirketleri destekler ve müşterilerinin temerrüt riskine karşı koruma sağlayarak işlemlerini güvence altına alan Coface, Türkiye’deki vizyonunu da ticari alacak sigortası branşında lider konumunu koruyarak, tüm şirketler için  şüpheli alacak riskine karşı sürdürülebilir bir gelişim sağlayacak  akıllı, yaratıcı, koruyucu çözümler sunmak olarak belirlemiştir.

Coface Sigorta Anlaşmalı Kurumlar

Alıcılar için belirlenen kredi limitleri kapsamında, yurt içine 120 güne kadar yapılan, yurt dışına ise 180 güne kadar yapılan peşin ve banka teminatı dışında kalan açık hesap satışları kapsamaktadır.

Ticari Alacak Sigortası, iki çeşit riske karşı güvence sağlamaktadır:

 • Ticari Risk
  • İflas
  • Geç ödeme
 • Politik Risk (Sadece ihracat ticari alacak sigortası için geçerlidir)
  • Savaş, ambargo
  • Fon transferi olmama riski
  • Kamu alıcısının ödememe riski
  • Alıcı ile satıcı arasında anlaşmazlık çıkması durumunda, sorun çözülene dek teminat askıya alınır.

SÜREÇ NASIL İŞLER

Coface maruz kalınan zararın etkisini yumuşatmak için öncelikle size bir tazminat öder. Geciken ödeme tutarı tespit edildikten sonra, borcu alıcınızdan tahsil etmek için uzmanlarımız devreye girer. Bu noktada, tahsilatta başarı sağlama olasılığını azami seviyeye çıkarmak için kanıtlanmış tahsilat tekniklerini uyguluyoruz.

Bu “made by Coface” (Coface’a özel) koruma, güçlü bir önleme sistemine dayanmaktadır; uzmanlarımız şirketlerin mali gücünü analiz etmek ve ödeme gecikmelerini öngörmek için dünyanın dört bir yanında çalışmaktadır. Uyguladığımız düzenli takip ile, tamamlayıcılık ve ortaklık ruhu içinde müşteri portföyünün tamamı veya bir kısmı ile ilgili olarak sürekli geri bildirim sağlayabiliyoruz. Müşterinizin ve iş yaptığınız ülkenin ticari dinamiklerini sürekli takip edip, sizinle paylaşıyoruz.

Coface Sigorta İletişim

Coface Sigorta A.Ş. firmasının iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Adres: Büyükdere Cad. Yapı Kredi Plaza B Blok Kat:6Levent 34330 İstanbul
Telefon: +90 212 385 99 00 (pbx) / +90 212 269 39 10
Faks: +90 850 219 90 73

Satış Departmanı:
Telefon: +90 212 385 99 99
E-mail: [email protected]

birevim-tasarruf-reklam