Anasayfa / Sigorta / Groupama Sigorta

Groupama Sigorta

Ziraat Bankası’nın 1959 yılında Başak Sigorta ismiyle kurduğu şirket, hisselerin bir bölümünü Groupama’ya satmıştır. 2006’daki Ziraat Bankası’nın yüzde 56.67’lik Başak Sigorta hissesinin satışının ardından Başak Groupama Sigorta ismiyle faaliyetlerine devam etti. 2008 yılında gerçekleştirilen özelleştirmenin ardından grup Güven Sigora ile birleşen şirket, Eylül 2009’dan itibaren Groupama Sigorta anılmaya başlandı.

Ürünleri ve hizmetleri ile müşterilerinin güvenliğini, sahip olduklarını ve onlar için değerli olan ne varsa garanti altına almak için Türkiye’deki yaygın şube ağıyla yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle hizmet sunan Groupama Sigorta, ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen sigorta şirketi’ olarak belirlemiştir.

Müşteri memnuniyetini gözeterek standart sigortacılık hizmetlerinin ve anlayışının ötesinde bir hizmet sunma öncülüğünde yoluna devam eden Groupama Sigorta, çalışma yöntemlerini de ihtiyaçları karşılayacak ve müşteriler için sürekli katma değer yaratacak düzeye getirmeyi misyon edinmiştir.