Groupama Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Ziraat Bankası’nın 1959 yılında Başak Sigorta ismiyle kurduğu şirket, hisselerin bir bölümünü Groupama’ya satmıştır. 2006’daki Ziraat Bankası’nın yüzde 56.67’lik Başak Sigorta hissesinin satışının ardından Başak Groupama Sigorta ismiyle faaliyetlerine devam etti. 2008 yılında gerçekleştirilen özelleştirmenin ardından grup Güven Sigora ile birleşen şirket, Eylül 2009’dan itibaren Groupama Sigorta anılmaya başlandı.

Ürünleri ve hizmetleri ile müşterilerinin güvenliğini, sahip olduklarını ve onlar için değerli olan ne varsa garanti altına almak için Türkiye’deki yaygın şube ağıyla yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle hizmet sunan Groupama Sigorta, ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen sigorta şirketi’ olarak belirlemiştir.

Müşteri memnuniyetini gözeterek standart sigortacılık hizmetlerinin ve anlayışının ötesinde bir hizmet sunma öncülüğünde yoluna devam eden Groupama Sigorta, çalışma yöntemlerini de ihtiyaçları karşılayacak ve müşteriler için sürekli katma değer yaratacak düzeye getirmeyi misyon edinmiştir.

Groupama Sigorta

Sigorta riskleri yönetmenin bir yoludur. Sigorta satın aldığınızda, potansiyel zararın maliyetini prim olarak bilinen bir ücret karşılığında sigorta şirketine aktarırsınız. Sigorta şirketleri fonları güvenli bir şekilde çalıştırır, böylece büyüyebilir ve bir talep olduğunda ödeme yapabilir. Yaşamda bazı dönemlerde umulmadık durumlar ile karşılaşılabilir. İşte bu durumlarda Groupama Sigorta bu durumları kolay atlatmanıza destek olur. Günümüzde sigorta şirketlerinin web sitelerinden fiyat alma şansınız var. Yani çokta yorulmadan poliçenizi kolaylıkla hazırlatabilirsiniz.

Groupama Sigorta 95 yılı aşkın süreli varlığı ile türk sigortacılık tarihınde önemli bir role sahiptir. 1924 yılından bu yana başarılı şekilde işleyen sistem ilk olarak Güven ve sonra Başak sigorta ismi ile yoluna başladı. Sonrasında bugün ki ismi Groupama Sigorta ismi ile sektörde istikrarlı yükselişine devam etmektedir.

Köklü geçmişinden gelen deneyimlerini günümüzde müşteri memnuniyetini sağlayan çözüm odaklı yaklaşımı ile perçinlemektedir.

Groupama Sigorta 7/24 Doktor Hizmeti Nedir?

Groupama Sigorta bireysel sağlık müşterilerine 7/24 canlı doktor desteği sunmaktadır, üstelik ücretsiz bir hizmettir. Bilgisayar bağlantını ve internetiniz varsa vatandaşlık numaranız ile bağlanarak canlı destek alabilirsiniz. Hatta laboratuvar sonuçlarını doktorunuzla birlikte değerlendirip, alanında uzman doktorlarımızdan görüşler alabilirsiniz.

Groupama Sigorta başka hangi ülkelerde var?

Fransa,İtalya,Çin,Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Romanya, Slovakya ve Türkiye dahil 9 ülkede hizmet veriyor.

Groupama Sigortaya Ait Ürünler Nelerdir?

Groupama Sigorta çalıştığı her ülkede yaşamını güvenle kurmayı misyon edinmiştir.  Aşağıdaürün aşlıklarından birkaçını paylaşıyoruz.

  • Kasko Sigortası
  • Konut Sigortası
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
  • Hayat Sigortası
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Trafik Sigortası
  • Canım Kasko

Goupama Sigorta’nın ülkemizdeki yabancı sermayeli sigorta grupları içinde çok önemli bir yeri var. Groupama Sigorta ve Emeklilik’in yeni atanan Genel Müdürü Philippe-Henri Burlisson, son günlerde büyüyeceklerine dair birçok açıklamada bulundu. Bay Burlisson geleceğe umutla bakıyor. “Groupama Sigorta yeni bir hikaye yazacak; çeviklikle daha hızlı büyüyecek” şeklinde açıklamalarını sürdürüyor.

Geleceğe güvenle  bakmak isteyenler için doğru adreslerden biri de Groupama Sigorta, herhangi bir hasar durumunda en hızlı ödeme sağayan sigorta şirketlerinden biridir.

birevim-tasarruf-reklam