Güneş Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Güneş Sigorta, 1957 yılında Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ortaklığıyla 2 milyon 500 bin TL sermaye ile kurulan Güneş Sigorta, 300 milyon TL kayıtlı, 150 milyon TL çıkarılmış sermayeye ulaşmış bir sigorta şirketidir. Türkiye’de sigorta şirketleri içinde, kamu sorumluluğunu, yabancı sermayenin verdiği güç ve özel sektör girişimci performansı ile birleştirerek, yangın, kaza, nakliyat, mühendislik, tarım, sağlık, hukuksal koruma ve kredi gibi tüm sigortacılık branşlarında faaliyet gösteren Güneş Sigorta, 9 bölge müdürlüğü, 6 finansal bölge müdürlüğü, 3 temsilciliği ve 3 bin 100’ü aşkın satış kanalından oluşan uzman kadrosuyla sigortalılarına hizmet sunmaktadır.

Güneş Sigorta, müşteri odaklı hizmet anlayışla hareket ederken, kurulduğu günden bu yana sektördeki öncü uygulamalara imza atarak tüm ihtiyaçlara cevap verecek sigorta çözümleri ve yeniliklere uyum sağlamaktaki hızı ile sektör standartlarının ve toplumumuzdaki sigorta bilincinin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Vizyonunu sektörde değişim liderliğini üstlenen, paydaşlarına değer yaratan ve en çok tercih edilen sigorta şirketi olmak şeklinde belirleyen Güneş Sigorta, misyonunu da müşteri odaklı hizmet anlayışı ile sigortalılarının ihtiyaçlarını tanımak ve yaratıcı çözümler sunmak, sektör standartlarının ve toplumdaki sigorta bilincinin gelişimine katkıda bulunmak ve farkındalık yaratmak, belirlenen stratejik yön ve sürekli gelişen insan kaynağı ile tüm paydaşlara en yüksek faydayı sağlamak adımlarıyla ifade etmektedir.

Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin işbirliği sayesinde kurulduğunu belirtmek gerekir. Kurulduğu dönemdeki sermayesi; 2,5 milyon TL olarak bilinmektedir. Güneş Sigorta’nın teknolojik gelişmeler doğrultusunda güncellenen altyapısı bulunmaktadır. Buna ek olarak, operasyonel gücünün de kuvvetli olduğunu söylemek gerekir. Güneş Sigorta; Türkiye’nin neredeyse her yerine dağılmış satış kanalları sayesinde aktif bir hizmet sunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, Güneş Sigorta’nın hem özel hem de kamu kuruluşlarının projelerinde görev aldığını belirtmek gerekir. Oldukça sağlam referanslara sahip olmasının yanı sıra Vakıfbank ve Groupama gibi ana hissedarlara sahiptir. Güneş Sigorta ile 0850 222 1957 numarası üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Güneş Sigorta; faaliyete geçtiği tarihten bu yana vermiş olduğu hizmetlerle dikkat çekmektedir. Türkiye’nin birçok yerinde anlaşmalı olduğu araç servisleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, Güneş Sigorta’nın anlaşmalı olduğu hastaneler sayesinde ihtiyacınıza yönelik sağlık paketlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Güneş Sigorta’nın hasar dosya sorgulama hizmetinin oldukça faydalı olduğunu belirtmeliyiz. Herhangi bir kazaya karışmanızın ardından beş iş günü içerisinde aracınızdaki hasarı gösteren fotoğraflar, ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri gibi belgelerle beraber hasar dosyanızın açılması adına sigorta şirketine bildirimde bulunabilirsiniz.

Güneş Sigorta Ürünleri

Güneş Sigorta trafik sigortası; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerine göre poliçede yazan miktar kadar sigortalının güvence altına alınmasını sağlamaktadır. Kasko sigortası ise aracınızın Güneş Sigorta’da sigortalı olması şartıyla, beklenmedik kazalar sonucunda meydana gelebilecek hasarlara karşı, sigortalının poliçede yazan tutarlara göre garanti altına alınmasını sağlamaktadır.

Güneş Sigorta sağlık sigortası ise kişinin beklenmedik bir olay sonucunda meydana gelebilecek sağlık giderleri için SGK’dan alınan güvenceye ek olarak sunulan ve sigortalının hayatını risk altına sokan riskleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bir sigorta türüdür. Güneş Sigorta seyahat sigortası sayesinde yurt dışı seyahatleri sırasında başınıza gelebilecek olumsuz durumlara karşı kendinizi güvence altına almanız mümkün olmaktadır. Güneş Sigorta Dask; deprem ve ardından meydana gelebilecek doğal olaylar sonucunda oluşabilecek maddi zararların teminat altına alınmasını sağlamaktadır. Ferdi kaza sigortası ise en çok bir yıl olacak şekilde yapılmaktadır.

birevim-tasarruf-reklam