Neova Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Temeli 9 yıl önce atılmış Haliç Sigorta’nın Kuveyt Türk’e satılan şirket, Neova Sigorta ismini almıştır. 9 yıla varan geçmişiyle sektörde oldukça genç sayılabilecek şirket, Kuveyt Türk ile birlikte Türkiye’de faizsiz sigortacılık yapmaktadır. Şirketin hizmet verdiği branşlardaki en önemli ilkesi bütün operasyon ve anlaşmalarında faizsiz sigortacılık prensibine gösterdiği titizliktir. Neova Sigorta, katılım sigortacılığı prensiplerini de özenle uygulamaktadır. Sistemin temelini yardımlaşma oluşturmaktadır. Bu bağlamda havuzda toplanan sigorta primlerinden dönem sonunda şirketin vekâlet ücreti ve teknik giderler düşüldükten sonra bir artı tutar kalması durumunda bu, havuza iştirak edenler arasında nispi olarak paylaştırılabilir, hayır hizmetlerinde kullanılabilir veya havuzun selameti için ihtiyaten havuzda bırakılabilmektedir.

Neova Sigorta, katılım sigortacılığı esasına göre çalışma prensipleri dâhilinde tüm yatırımlarını faizsiz enstrümanlara yapmakta ve ayrıca konusunda uzman bir danışman kurulundan tüm anlaşma ve yeni ürünler için görüş almakta ve aynı kurul tarafından denetlenmektedir.

Türkiye’de sigorta bilincini yükseltmek ve sıfır hata ile müşteri beklentilerini karşılamak, sigorta sektörünün en çok aranan bir markası olmak gibi hedefleri kendine misyon belirleyen Neova Sigorta, şeffaf, güvenilir olmak, adil, dinamik ve yenilikçi olmayı da vizyon edinmiştir.

Sigortalılarına kaliteli ve hızlı bir hizmet vaat eden Neova Sigorta’nın ürün yelpazesinde sağlık, konut ve kasko dallarında faaliyet göstermektedir.

birevim-tasarruf-reklam