Denizbank A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere 1938 yılında kurulan Denizbank ilk kurulduğunda devlet bankası statüsündeydi. 2006 yılında Avrupa’nın önde gelen finans kuruluşu Dexia, 2012 yılında ise Rusya’nın en büyük bankası Sberbank çatısı altında hizmetlerine devam etmiştir. 600 binden fazla müşterisi ile 1.400’e yakın çalışanı olan Citibank’ın bireysel bankacılık bölümünü 2013 yılında bünyesine katmıştır.

1997 yılında 5 yıllık stratejik plan kapsamında “hayata dönüş” programının uygulanmasıyla öngördüğü tüm hedeflere ulaşmıştır. Oluşturduğu yeni kurumsal kimliğiyle personel alımları ve şube açılışlarını gerçekleştirmiştir. Güçlü sermaye yapısından aldığı destekle kısa sürede sektördeki konumunu güçlendirmiştir. Sunmuş olduğu finansal hizmetleri aynı çatı altında birleştirmek amacıyla 2003 yılında Denizbank Finansal Hizmetler Grubu’nu kurmuştur.

Yurt içinde ve Bahreyn’de olmak üzere toplam 689 adet DenizBank şubesi bulunmaktadır. Faaliyetleri bakımından öncelikli pazarları denizcilik grubu, turizm, enerji, tarım, eğitim ve sağlıktır.

Sürdürülebilir ve karlı büyümeyle birlikte Türkiye’nin ilk beş bankası arasına girmeyi hedeflemektedir. Sektördeki konumu, kurumsal niteliği ve finansal hizmetleri ile çalışanların, hissedarların ve müşterilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı kendine misyon edinmiştir.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

seventeen − eleven =