QNB Finansbank A.Ş.

birevim-tasarruf-reklam

Finansbank Türkiye’de halka açılan ilk özel banka statüsünde 1987 yılında 4 milyon dolar sermaye ile kurulmuştur. Profesyonel bankacıların icra ettiği akıllı bankacılık sistemiyle diğer bankalardan ayrışmıştır. Finansbank hisseleri 1990 yılında İMKB’ de işlem görmeye başlamıştır.

1994 ekonomik krizinin ardından bireysel bankacılığa giriş yaparak iş planlarını güncellemiştir. Yurtdışında yaptığı yatırımlar açısından en büyük paya sahip olan Finansbank, Yunanistan’ın en büyük bankası olan National Bank of Greece (NBG) tarafından 2006 yılında satın alındı. NBG’nin Avrupa’daki lider konumu ile Finansbank’ın Türkiye’deki büyüme gücü bu birleşmeyle bir araya geldi.

Kısa sürede şube sayısını 203′ çıkaran Finansbank bankacılık sektörünün en hızlı büyüyen bankası oldu. Piyasaya sunmuş olduğu dünyanın taksit yapan ilk banka kartı olma özelliğine sahip CardFinans Nakit ile “En iyi yeni banka kartı lansmanı” kategorisinde ödülü alan ilk Türk bankası oldu. Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası Enpara.com’u kurarak bireysel bankacılıkta bir ilke imza attı. Müşterilerin bu kanal üzerinden tüm bireysel işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağladı.

Yolu QNB Finansbank ile kesişmiş herkesin ihtiyaçları doğrultusunda onlara çözümler üretmeyi, onlarla hayat boyu sürecek ortaklık kurmayı kendine misyon edinmiştir.

2016 yılının Haziran ayında Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu olan Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group)’ın Finansbank’ı satın almasıyla birlikte bankanın ismi QNB Finansbank olarak değişmiştir.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayınız.

birevim-tasarruf-reklam

Leave a Comment

five × three =