32 Günlük En Yüksek Mevduat Hesaplama 2020

birevim faizsiz kredi

Mevduat olarak isimlendirdiğimiz şey bankaya yatırılmış karşılıklı veya karşılıksız para , süreli ya da süresiz para, döviz veya kıymetli madenlere verilmiş isimdir. Benzer şekilde mevduat hesabı denilen işlem ise bankaya yatırılmış olan bu fonları bir kişi ya da kurum adına bankada kayıt altına almak için yapılmış olan işlemdir. Tasarruf mevduatı, bireysel müşterilerin açtığı hesaplara denirken ticari mevduat, işletmeler adına açılan hesaplara denmektedir. Günümüzde herkesimden insanın yakın olarak ilgilenmekte olduğu faiz ve faiz oranları her yıl değişmekte olan değerlere sahiptirler.

Vadeli Mevduat

Süresi belirli olarak bir karşılık beklentisi doğrultusunda açılmış olan hesaplara vadeli mevduat denmektedir. Vadeli mevduatta bankalar yatırılmış olan paranın karşılığında paraya faiz ödemektedirler. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık açılabilme imkanlarının sunulduğu gibi 22 günlük, 32 günlük, 42 günlük gün hesapları şeklinde de açılabilme imkanları müşterilere sunulmaktadır. Vadeli mevduatta faiz değerleri müşterilerin seçmiş oldukları aylık, yıllık veya günlük vade değerlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Vadesiz Mevduat

Bankalarda açılmış olan süresiz ve karşılıksız hesaplara vadesiz mevduat denmektedir. Yapmış olduğumuz tanımından da anlaşılacağı üzere bu hesapta müşterilere zaman kısıtlaması konulmamaktadır. Bu hesaplar aynı zamanda tüketiciler için saklama hesabı konumundadırlar. Genel olarak kişilerin maaşlarının yattığı bu hesaplarda istenilen zamanda paralarını çekebileceklerdir. Kullanıcıların para transferi ve fatura ödemelerini gerçekleştirebildikleri bir hesap türüdür. Kullanıcılarına diledikleri an gerçekleştirebilecekleri para yatırma, para çekme gibi imkanları vadesiz hesap ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

2020 Bütün Bankalar Vadeli Mevduat Faiz Oranları

32 günlük en yüksek mevduat hesaplama 2020‘ de en yüksek faizi Burgan Bank vermektedir. Burgan Bank yüzde 12,3’lük mevduat faizi oranı ile diğer bankaları geride bırakmaktadır. 32 günlük mevduat hesapları için ise bu durum yüzde 13,75 şeklinde olmaktadır. İşlemi açıklamak gerekir ise elinizde bulunan 10 binlik liralık paranızı Burgan Bank’ta 32 günlük mevduat hesabına yatırdığınız zaman size getirisi 102,47 lira olmaktadır.

32 günlük en yüksek mevduat hesaplama 2020 için bankaların en yüksek vermiş olduğu faiz oranı yüzde 12,3 iken en düşük faiz oranı da yüzde 7 olmaktadır. Genel olarak yüzde 10 seviyelerinde seyretmektedir bu rakam. 32 günlük en yüksek mevduat hesaplama 2020 için diğer bankaların vermiş oldukları faiz hesapları hakkında bilgileri yazımızın devamını okuyarak elde edebilirsiniz. Günümüzde oldukça iyi bir yatırım aracı olarak görülen vadeli mevduat hesapları günden güne kullanımını arttırmaya devam etmektedir.

Burgan Bank’ın vermiş olduğu yüzde 12,3’lük faiz oranının ardından en yüksek 32 günlük vadeli mevduat faiz oranına sahip banka Alternatif Bank olmaktadır. Alternatif Bank’ın vermiş olduğu bu 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı ise yüzde 12,25 olmaktadır. Alternatif Bank’ın vermiş olduğu faiz oranını takip eden diğer banka ise Fibabanka olmaktadır. Fibabanka’nın 2020 için vermiş olduğu 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 12’lik bir orana sahiptir. Odeo Bank’ın vermiş 32 gün için vermiş olduğu vadeli mevduat değeri Fibabankla aynı değeri sahip olup yüzde 12’dir. TEB’in sahip olduğu 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 10,50 değerindedir. Şekerbank’ta bu faiz oranı yüzde 10,75 değerindedir. Anadolu Bank 32 günlükte yüzde 10,45 faiz oranı değerine sahip olmaktadır. ICBC’nin sahip olmuş bulunduğu 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 9,7’dir. QNB Finansbank 32 günlük vadeli mevduatta sahip olduğu faiz oranı yüzde 10,9 dur.

birevim

7 Comments

    • Merhaba Ahmet Bey,
      Genelde yıl başlarında mevduat hesapları faiz oranlarında artışa gidilmektedir. Beklentiler artması yönündedir.

    • Merhaba Nurbanu Hanım,
      Yeni yılı bekleyip bankaların yeni yıl oranlarını öğrenip karar vermekte fayda var.

Leave a Comment

7 − 1 =