Albaraka Kar Payı Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Her yaştan birey ileride doğacak ihtiyaçlara yönelik parasını biriktirmek ve bu birikimini faize bulaşmadan değerlendirmek ister. İşte bu noktada devreye giren karlı hesaplar, banka ile yapacağınız kar-zarar ortaklığı çerçevesinde sizlere faize bulaşmadan paranızı değerlenme fırsatını sunmaktadır. Pek çok insan kar payı ile faizli hesapları birbirine karıştırdığı için bu işleme karşı ön yargıyla yaklaşmaktadır. Bildiğiniz gibi faiz, bir işletmeden borç almak ve fazlasıyla geri ödemek ya da mevcut birikimi faizli hesaba yatırıp haksız kazanç elde etmek gibi uygulamaları kapsamaktadır. Ancak kar payı dediğimiz işlemde işletmenin hem karına hem de zararına ortak olacağınız için işletme yatırımınız doğrultusunda hisseli ortak oluyor ve bir nevi, ticaret yapmış oluyorsunuz. Bu nedenle yatırımınızı değerlendirmek isterseniz sitemizden Albaraka Kar Payı Hesaplama tablosundan ortalama kazancınızı görebilir, bu doğrultuda paranızı değerlendirebilirsiniz.

Kar Payı

Söz konusu Kar Payı kavramı katılım bankaları tarafından kurulan yatırım ortaklığı neticesinde doğan kar getirisini ifade eder. Dolayısıyla kar payı caiz midir? Diye merak edenlere faiz getirisiyle bir alakası olmadığı için caiz olduğu söylenebilir. Bu nedenle az ya da çok fark etmeksizin Albaraka bankasının sunduğu avantajlı hisselerden edinebilir ve paranızı değerlendirebilirsiniz. Kar payı ödemeleri yıllık yapılabileceği gibi istenirse ara dönem kar payı olarak da kişilere ödenebilir. Yani 1, 3, 6 ve 12 aylık olmak üzere tercih edeceğiniz karlı hesaplarlar doğrultusunda ödemelerinizi kesintisiz alabilir, dilerseniz tekrardan hisse satın alabilirsiniz.

Albaraka Kar Payı Hesaplaması

Tasarruf sahibi kişiler faize bulaşmadan bankacılık ürünlerinden biri olan katılım hesaplarını değerlendirebilir ve yaptıkları ortaklık doğrultusunda tercih ettikleri dönemde kar paylarını alabilirler. Peki, Albaraka Kar Payı Hesaplaması nasıl yapılır? Aslında Albaraka ile yapacağınız ortaklık neticesinde kazancınız olan karın miktarı sizlerin sahip olduğu hisseyle ilişkilidir. Yani 100bin tl karşılığında hisse satın aldıysanız, kazancınız 1 ay sonrasında ortalama 560tl gibi bir rakam olacaktır. Bu rakam 3, 6 ve 12 ay tercihlerinizde tabi ki artacaktır. Daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilir, merak ettiğiniz her türlü içeriğe ulaşabilirsiniz.

birevim

6 Comments

  • Albaraka bankasının kar payı oranları gerçekten çok güzel, bu oranlarda hoş geldin falan kar oranıda ekleniyor mu geçen sene öyle durumları vardı ?

  • Albaraka kar payı oranlarında çok iyi oran veren bir banka, bende müşterisiyim ve çok memnunum 🙂

  • Kar payı oranları bence ekonomiye göre gerçekten iyi, %10-15 arası ideal bence

Leave a Comment

8 + 3 =