Araç Alacaklar Dikkat! Taşıt Kredisine Başvurular Başladı

birevim faizsiz kredi

Koronovirüs salgını sebebi ile durgunlaşan ekonomi normalleşme döneminde bakan Berat Albayrak’ın açıkladığı kamu bankaları kredi paketlerini vatandaşa sundu. En çok tercih edilen ve artık temel ihtiyaçlardan biri haline dönen otomobil ise düşük faiz oranlı taşıt kredisi ile alınabilecek bir fırsat haline dönüştü. Vatandaşları sevindiren ve araç almayı bekleyen bu olgu piyasada bir hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Bu alanda araştırmalar yapan insanlar ise taşıt kredisi için başvuru nereye yapılır diye sormaya başladılar. Araştırmalar başlanıldı ve krediden yararlanmak isteyen insanların sayısı arttı.

Başvurular Ne Zamana Kadar?

Kamu bankalarına başvuruyla alınacak krediler düşük faiz oranı ile araç alıcılarını bekliyor. Binek araçlarda yabancı markalar olsalar dahi yerli üretim gerçekleştirdiği için Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota markalı araçlarda en düşük aylık faiz oranlarından yararlanılabilecek. 30 Hazirana kadar devam edecek olan başvurular şimdiden piyasada bir yoğun pazar döngüsünü oluşturdu.

İkinci El Araçlarda Kredi İmkânı

Sıfır araçlarda yerli üretimde daha düşük aylık faiz oranları olsa da devlet bu kampanyasına ikinci el araçları da dâhil etti. Yoğun talep sonucu ilk başta belirlenen aylık yüzde 0,82 oranı 0,79 oranına da düştü. İkinci el araç almak isteyenleri de sevindiren bu durum araç piyasasında hareketlilik sağlamış oldu.

Yapılan finansman destek sayesinde sektörün önü ciddi açılmış durumda. Aracını değiştirmek isteyenlerin de başvurduğu bu olanak sayesinde bu sektördeki çalışanlar böyle bir kredideki durumun otomotiv sektöründe ilk olduğunu söylüyorlar.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurmak istediğiniz kredi türüne göre sıfır araç veya ikinci el araç alımınıza göre krediniz şekillenecektir. Taşıt kredisine başvuru sıfır araç alımınızda bankaya gitmeniz yeterli olacaktır. İkinci el araç alımında ise aracın kaç yıllık olduğu ve kaskosu banka için önem teşkil etmektedir. Tüm bu aşamalarda peşinatınız yoksa dahi ödeyebileceğiniz ödeme koşulları ile Birevim peşinatsız ödeme konusunda size yardımcı oluyor. Bu kolaylıktan yararlanmak için ise belli bir konumda olmanıza gerek yoktur. Ayrıntılı bilgi için iletişim bilgilerine erişerek ulaşabilirsiniz. İletişim bilgileri;

Adres : Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Cad. No:2 Ataşehir/İstanbul

E-Posta : [email protected]

Telefon : 444 23 53

birevim

7 Comments

 • Taşıt kredisinde faizleri tekrar yükselttiler son aylarda, o düşük faiz kampanyaları bitti sanırım

 • Taşıt kredilerinde güncel faiz oranları nasıl acaba, çok mu yüksek?

  • Merhaba Nazlı Hanım,
   Taşıt Kredisi çekileceğinde faiz oranı vadeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. En düşük taşıt kredisi faiz oranı şu sıralar 1,19 dur.

 • Taşıt kredilerinin faizi tekrar yükseldi çok oynuyorlar faiz oranlarıyla

  • Merhaba Derya Hanım,
   Genel olarak piyasada araç sıkıntısı olduğunda kampanyalar çok az sayıda ve kısa süreli olmaktadır.

 • Pandemi sebebiyle taşıt kredileri gerçekten sürekli değişiyor, bir kampanya en fazla 1 ay sürebiliyor araç stoğu olmadığından

Leave a Comment

4 + 19 =