BDDK Tarafından Lisanslama Çalışmaları

birevim faizsiz kredi

BDDK ve Ticaret Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin sonucunda, Faizsiz Finans Hizmeti sağlayan firmaların BDDK’nın anlaşma sağladığı bir denetim firması aracılığı ile denetleneceği açıklandı. Faizsiz finans hizmeti sunan firmaları ziyaret edecek olan BDDK, bu sürecin devam edeceğini bildirdi.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Son yıllarda ‘Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemleri’nin ülkemizde hızla yayıldığı ve ülke ekonomisine ciddi bir katma değer sağladığı görülüyor. Firma sayısında yaşanan artışı göz önüne alan BDDK, kamunun güvenliği ve finansal risklerin önüne geçilmesi açısından, denetime tabi tutulması gerektiğini belirtti. Ayrıca çalışmaların ve lisanslama modelinin mecburi olması gerektiğine de dikkat çekildi.

Firmaların denetimlerinin tamamlanmasının ardından, BDDK’ya sunulacak raporda, lisanslama çalışmalarının hangi çerçevede olacağı ve tebliğ edileceği belirtiliyor. Yapılan açıklamada, ‘tüm işlemlerin ardından, gerekli raporlamalar ve denetimler yapıldıktan sonra lisanslama koşulları için gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanacak ve koşulların bilgisi paylaşılacak’ bilgisi verildi.

birevim

Leave a Comment

six + 17 =