Anasayfa / Blog / Evlenme Kredileri 2020 Yılı Kampanyaları
Couple holding hands

Evlenme Kredileri 2020 Yılı Kampanyaları

Pandemi ve getirdiği ekonomik sorunlar göz önüne alındığında zor bir yıl oldu. Evlenmek isteyenler erteledi ise de yaz aylarında düğünler tekrar başladı. Peki, Evlenme kredileri 2020 yılı kampanyaları nasıldır?

birevim-tasarruf-reklam

2020 yılında evlenecekler evlilik kredisini hem devletten hem de özel sektörde ki bankalar aracılığı ile kullanabilecekler.  Evlilik Kredi Paketi ile ilgili şartlar nelerdir?

Denizbank, İşbank, Akbank, QNB Finansbank, Fibabanka tarafından kredi verilecektir. 2020 yılından itibaren %1 faiz oranından Evlenme Kredileri verilecektir. Şartlar ise şu şekildedir; öncelikle en avantajlı olan devlet çeyiz hesabı projesi size yardımcı olacaktır.

27 yaşında olan herkes başvuru yapabilir. Bankada çeyiz hesabı açılması gereklidir. Ve 3 yıl boyunca bu hesapta birikim yapmak zorundadır. Devlet biriken para miktarına göre 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapabiliyor. İşbank çeyiz hesabı yeni evlenenler için oldukça avantajlı bir sistemdir.

Evlenme Kredisi Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Yukarıda saydığımız başvuru şartlarından biri çeyiz hesabı açmaktı ve çeyiz hesabında gençler en az 25 bin türk lirası biriktirmek zorundadır. Bu birikimi yapabilen gençlere devlet 5 türk lirası devlet çeyiz desteği vermektedir.

Evlilik Kredisi için ise birçok banka avantajlı faiz indirimleri uyguladı. Bunlardan birini değerlendirebilirsiniz.

Yapı Kredi Ve Evlenme Kredisi

Evlenme tarihine kadar belirleyen balayı, beyaz eşya gibi çeyiz giderleri için sıkışan gençlere Yapı Kredi evlilik kredisi veriyor.  Devlet Destekli Evlilik Kredisi için şartlar ise şu şekildedir;

 • Maaşınızı gösterir belge,
 • Esnaflar için vergi levhasının fotokopisi,
 • Emekliler için maaş belgesi
 • Farklı gelirleriniz varsa bunlarla ilgili belgeler,

İnternetten yâda birebir şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank Ve Evlenme Kredisi

Özellikle kamu personeli iseniz vade ve faiz oranlarında ekstra indirim söz konusu olacaktır. Eğer yakında evlenmeyi düşünüyorsanız şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası Ve Evlenme Kredisi

Evlenme tarihinden en az 3 yıl önce para biriktirmeye başlayan gençler için evlilik hesabı açan banka evlenme tarihlerinde kedi imkânı sağlıyor. 50 bin lirasına kadar 36 ay vade ile kredi veren Kuveyt Türk düğün masraflarınızı karşılamanıza destek sunuyor.

Garanti Bankası Ve Evlenme Kredisi

Ülkenin teknolojik alt yapısı en iyi olan bankalarından biri olan Garanti Bankası çok hızlı şekilde kredi desteği veriyor. Evlenmek isteyen kişiler için şubelerden başvuru yapabilirsiniz.  %1,09 faiz oranı ile 50 bin liraya kadar garanti evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. 60 aya kadar vade yapılabiliyor.

CEPTETEB Ve Evlenme Kredisi

TEB evlenmek isteyenler için düşük faizli kredi avantajı sunuyor. İşte TEB evlenme kredisi tutar ve oranlar ile ilgili detaylar;

 • 20 bin türk lirası 12 ay vadeli yaklaşık % 1 faizli
 • 30 bin türk lirasına 24 ay vadeli yaklaşık % 1 faizli
 • 50 bin türk lirasına 36 ay vadeli. Yaklaşık % 1 faizli

Kredi miktarını belirlemek için sağlam bir hesap yapmaya ihtiyacınız var. Sonrasında dilerseniz hızlı kredi başvurusu bölümünden internet Teb web sitesi aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank’tan düğün kredisi

Akbank 31 Ağustos 2020 tarihine kadar geçerli düğün kredisi paketi sunuyor.  %1,16 faiz oranı ve kredi tutarının %0,5’i tutarında kredi tahsis ücreti 1.000 türk lirası ile 75.000 bin türk lirası tutarlarında 1 ile 36 ay arasında vade süreli olarak geçerlidir.

Evlenme Kredisi 2020 yılı Gerekli evraklar nelerdir?

 • Nüfus cüzdanı yâda kimlik yerine geçen belge
 • Maaş bordrosu
 • Kefil belgeleri
 • Adınıza kayıtlı fatura

Hangi Bankalar Evlenme Kredisi Veriyor?  

Akbank, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, Finansbank gibi bankaların şubelerine uğrayarak evlenme kredileri konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

Bir iş kurmak istiyorsanız KOSGEB’den hibe ile bankalardan faizsiz işyeri açma kredisi alabilirsiniz.  İşyeri açma  …