Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Halkbank ülkemizde en güçlü kamu bankalarından birisi olarak hizmet vermektedir. Sundukları hizmetler arasında konut kredileri dikkatli bir şekilde sunulmaktadır. Sadece bir ev almak için değil gayrimenkul anlamında sunulan diğer hizmetleri de müşterilerine sunmayı başarıyorlar.

Konut kredileri bölümünde konut finansmanına ek olarak, hesaplı evim konut, canım evim konut ve dost konut gibi kredi seçenekleri sunulmaktadır. Kentsel dönüşüm, inşaat desteği, iş yeri alımı gibi farklı seçenekler içinde kredi sağlanmaktadır. Tüm krediler kendi içerisinde farklı vade seçenekleri ve farklı faiz oranları ile birlikte sunulmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank konut kredisi almak isteyenler hesaplamayı sitenin web sitesi üzerinden yapabilecekleri gibi paylaşacağımız tablo üzerinden de kontrol edebilirler. 200 bin TL konut finansmanı için başvuru yapacaklar için çok sayıda vade seçeneği sunulmaktadır.

Vade süresi ne kadar uzun olursa aylık ödeme tutarınız o kadar uygun olacaktır. Ancak unutulmaması gereken aylık ödeme sürenin uzadıkça aynı zamanda toplam geri ödeme miktarında önemli bir artış yaşanacaktır.

Konut kredisini üç farklı seçenek ile sunmaktadır. Maaşlarını bankadan alan müşterilerine, banka müşterisi olmayanlara ve direkt olarak Halkbank tarafından satılan gayrimenkul alanlara olmak üzere üç farklı hesaplama yöntemi bulunmaktadır. Bu hesaplamalar yapılırken sunulan faiz oranlarında büyük bir değişiklik görülebilmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,75%23,50%7.535 TL272.067 TL
60 Ay1,75%23,38%5.411 TL325.447 TL
120 Ay1,75%23,29%3.999 TL480.643 TL

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank konut kredisi faiz oranları sektörde ki özel bankalar tarafından sunulan konut kredilerine nazaran daha uygundur. Hatta banka tarafından satılan gayrimenkuller için kredi çekerseniz faiz oranı %1,35’e kadar düşmektedir. Bu çok uygun bir şekilde ev almanıza imkan tanıyacakları anlamına geliyor.

Çalışan veya emekli olan, aynı zamanda maaşlarını herhangi bir Halkbank şubesinden çeken müşterilerinin konut kredisi çekme taleplerinde uygulanacak faiz oranı %1,65 olarak sunulmaktadır.

Halkbank müşterisi olmayanların yapacakları başvuru içinse alınacak faiz oranı %1,75 olarak hesaplanmaktadır. Normal bir talep için gerekli olan bedel bu olsa da üzerine eklenecek olan maliyet oranı da göz önüne alındığında oran %1,77’ye kadar çıkabilmektedir.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Halkbank konut kredisine başvuru yapmaya hazırlananların öncelikle banka tarafından istenilen şartları yerine getirmesi gerekiyor. Şartları yerine getirdikten sonra sizden talep edilecek evrakları da eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • 18 Yaş sınırını geçmelisiniz
  • Tüm kredi ödemelerinizin düzgün yapılması gerekmektedir.
  • Bankaya vereceğiniz gelir belgenizi ispatlamanız gerekiyor.
  • Evli olanlar eşlerini rızaları olduğunu yazılı bir şekilde sunmalıdır
  • Kredi talep edilen konutun mesken olarak tapuda geçmesi gerekiyor.
  • Son olarak da oturma izninin alınmış olması gerekiyor

Tüm bu şartları sağladıktan sonra doğru adımları izleyerek başvurunuzu yapmalısınız. Çekeceğiniz miktarı belirlemeli, formu farklı yollardan doldurarak şubeye ulaştırmalısınız. Evrakları hazırlamalı, ekspertiz yaptırmalı ve kredi başvurunuzu gerçekleştirip, sözleşme imzalayana kadar süreci yakından takip etmeniz gerekmektedir.

birevim

Leave a Comment

two × 4 =