Şanlıurfa Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim faizsiz kredi

Şanlıurfa’da yaşıyorsanız ve kısa süre içerisinde ev sahibi olmak istiyorsanız sizin için en doğru tercih Birevim olacaktır. Birevim; emlak piyasasına giriş yaptığı yıllardan bu yana birçok kişinin kısa sürede ev sahibi olmasını sağlamıştır. Herkesin bildiği gibi Türkiye şartlarında ev satın almak zordur. Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1,5’un altına düşmediği, asgari ücretin Avrupa ülkelerine kıyasla düşük olduğu şartlar içerisinde bilhassa bireysel tasarruf sahiplerinin ev alması neredeyse imkansızdır. Bu durumu fark eden Birevim; bireysel tasarrufların bir araya getirilmesi ile insanların birikimlerini aynı çatı altında toplamayı hedeflemektedir. Bu yöntem ile oluşturulan gruplar içerisinden noter huzurunda yapılan çekilişle her ay bir kişiye ev alınmaktadır.

Birevim Hizmet Bedeli Nedir?

Birevim; hiçbir şekilde kar amacı gütmeyen bir kurumdur. En başta belirtilen maliyetlerin dışında hiçbir masraf ile karşılaşmazsınız. Ancak, sisteme katılan tüketicilerden bir kereye mahsus olmak üzere hizmet bedeli alınmaktadır. Hizmet bedeli ile operasyonel süreçlerin doğru şekilde yürütülmesi ve hukuki işlemlerde herhangi bir sorun yaşanmaması hedeflenmektedir. Bu ücretin satın alınmak istenilen evin tutarına ve seçilen yönteme göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Genel olarak ise yüzde 6,9 ile yüzde 12,9 arasında değişen bir hizmet bedeli alınmaktadır. Hizmet bedelinin konut kredisi aldığınız bankalar ile kıyaslandığında çok düşük bir tutar olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa kredi faiz oranıyla asla karşılaştırılamaz.

Birevim Ne Kadar Güvenlidir?

Birevim’e aklınıza gelebilecek tüm maddi ihtiyaçlarınız için başvurabilirsiniz. Ev ve araba başta olmak üzere gayrimenkul için de başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca, Birevim; bilhassa son yıllarda akıllı telefon başta olmak üzere elektronik ev eşyaları, teknolojik aletler ve daha birçok ihtiyacınız için maddi destek sunmaktadır. Her bir ihtiyacınız için size uygun tasarruf grubuna katılarak istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.

Birevim; her ne kadar güzel imkanlar sunan bir kurum olsa da birçok kişinin aklında Birevim’in ne kadar güvenli olduğuna dair sorular bulunmaktadır. İnsan merkezli finans anlayışını benimseyen Birevim; tasarruf sahiplerinin haklarının korunması noktasında birçok şey vaat etmektedir. Her şeyden önce, Birevim’e katılan tasarruf sahiplerinin yapmış olduğu yatırımlar hiçbir şekilde farklı bir amaç için kullanılmayacaktır.

Teslimatını almış bir katılımcının gayrimenkulüne ve arabasına konulan satılamaz kaydı ile teslimatını henüz almamış katılımcılara haklarının korunduğuna dair güvence sunulacaktır. Ancak, yine de Birevim’in güvenilirliği konusunda aklında şüpheler olanlar için hukuki garantiler verilmektedir. Tasarruf sahiplerinin isteğine bağlı olarak onlara teminat senedi veya katılım bankalarından teminat mektubu sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, tasarruf sahibi ile Birevim arasında yapılan sözleşme içeriğinde tasarruf sahibinin tüm hakları korunmaktadır.

Sonuç olarak, Birevim; ev sahibi olmak isteyenlere hem maddi açıdan hem de güvenilirlik açısından son derece uygun şartlar sunmaktadır.

birevim

3 Comments

  • Şanlurfada dedemler amcamların önerisi üzerine ev almışlardı birevimle, çok memnun kaldılar 🙂

  • Kredi derdine bulaşmadan herkesin ev sahibi olabilmesi gerçekten çok güzel 🙂

Leave a Comment

15 + three =