Anasayfa / Konut Kredisi Haberleri / Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank müşterilerine uydun faiz oranları ile kredi çekerek ev almaları konusunda yardımcı olmaktadır. Bu krediyi çok farklı şekillerde sunmaktadır. Sabit faizle, indirimli olarak sunulan kredilerin yanında hiç peşinat ödemeden, ara ödemeli olarak ve kentsel dönüşüm için krediler sunulmaktadır.

Ülkemizin en eski bankalarından birisinin olmasının etkisiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde sağlamak için konut kredisi hizmetini sağlamayı amaçlamaktadır. Belirli dönemlerde ödenebilecek dönemsel ödemeli konut kredisi, rahat taksitlere sahip balon ödemeli konut kredisi ve sürekli artan bir şekilde ödeme yapmanıza imkan tanıyan krediler mevcuttur.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Akbank sunmuş olduğu konut kredisini kısa vadeli olarak ve uzun vadeli olarak müşterilerine sunmaktadır. 36 Ay, 60 Ay ve 120 Ay vadeli seçeneklerinden size uygun olanı tercih ederek, banka tarafından piyasa faiz oranlarına göre hesaplama işlemi yapılmaktadır.

200 bin TL konut kredisi çekmek isteyenler detaylı açıklamayı tablo üzerinden rahatça inceleme şansına sahiptirler. 120 ay ödemede aylık ödeme miktarınız düşük olsa da toplam geri ödemeniz yüksek olacaktır. Kısa vadeli ödeme seçeneğinde aylık taksitlerin seviyesi yüksekken, toplam geri ödenecek miktar daha düşük olmaktadır. Bu seçenekler arasında doğru tercihi yaparken öncelikle aylık gelirinizi ve ödeyebileceğiniz miktarı hesaplamaya özen göstermeyi unutmamalısınız.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
36 Ay 2,11% 28,94% 7.986 TL 288.467 TL
60 Ay 2,08% 28,33% 5.866 TL 352.911 TL
120 Ay 2,06% 27,92% 4.510 TL 542.229 TL

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank konut kredisi faiz oranları güncel piyasa verilerine göre devamlı olarak güncellenmektedir. Bu faiz oranları güncellenirken Merkez Bankası tarafından açıklanan veriler ele alınmaktadır. Banka müşterilerine 2019 yılında %2,06 faiz oranıyla kredi kullanma şansı sunmaktadır.

En düşük konut kredisi limiti bu oran olsa da üzerinde çekilen aya göre kredi tahsis ücreti de eklenmektedir. Bu çekeceğiniz 200 bin TL için 1000 TL olarak eklenecektir. Tahsis ücreti kullanılan kredinin binde 5’i olarak alınmaktadır. DASK 145 TL, sigorta 290 TL olarak alınmaktadır. Konuta koyulacak rehin ücreti olarak da 126 TL alınmaktadır. Bunlarla birlikte kullanılan kredide ki faiz oranı miktarında artış yaşanmaktadır. Ortalama olarak kredi faiz oranları %2,06 ile %2,20 arasında değişiklik göstermektedir.

Akbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Akbank tarafından sunulan konut kredisi için başvuru yapmak isteyenlerin yerine getirmeleri gereken şartlar bulunmaktadır. Başvuruyu yapacak bireyin 18 yaşını doldurmuş olması ve bankalar ile olan ilişkilerinin yeterli seviyede olması gerekiyor.

Aylık olarak gelirinizi resmi yollardan kanıtlanması gerekmektedir. Evli ve konut kredisi çekmek isteyenlerin eşlerinin rızasını yazılı olarak bankaya iletmesi gerekiyor. Tercih edilen konutun tabusunda mesken olarak gösterilmiş olması ve aynı zamanda iskan belgesinin yani oturulabilir belgesinin olması gerekmektedir.

Bunları sağlayanlar nüfus cüzdanı, ikamet belgesi, fatura ve kredi çekilecek tabunun fotokopisini gelir belgesi ile birlikte hazırlayarak en yakın Akbank şubesine başvurusunu gerçekleştirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konut Kredisi Ödemelerini Ertelemek veya Dondurmak Mümkün mü?

Kuşkusuz her bireyin ortak hayali istediği gibi bir konuta sahip olmaktır. Ancak günümüz şartları göze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir