Alternatif Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Alternatif Bank taşıt kredisi müşterilerinin araç ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için taşıt kredisi sunuyor. Bu kredi ile hayallerinizi süsleyen aynı zamanda ulaşım probleminizin ortadan kalkmasına yardımcı olacak aracı kolay bir şekilde satın alma şansına sahip oluyorsunuz. Bu fırsatı kullanmaya karar vermede nönce bankanın sunmuş olduğu taşıt kredisini diğer bankalar ile karşılaştırmak gerekiyor.

En az 3 ay en faz 48 ay vade ile bu krediyi kullanmak gerekiyor. Hem 0 km hem de ikici el için sunulan bu kredi içerisinde %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır. Bu da kredinin toplam maliyetinin yükselmesine neden olmaktadır. Kredi sadece TL cinsinden sunulmaktadır.

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank taşıt kredisine başvuru yapmadan önce ekstra maliyetlerini de içine dahil ederek hesaplama yapmanız gerekiyor. Bu hesaplama sayesinde kredinizi ödeyip ödeyemeyeceğinizi ve toplam maliyeti hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu da doğru şekilde hareket etmenize ve bu kredi yüzünden ekonominizin bozulmasının önüne geçebilirsiniz.

100 bin TL araç kredisi için farklı vade seçenekleriyle yapılan hesaplamaları farklı vade seçeneklerine göre nasıl çekileceği hakkında bilgileri incelemeniz mümkündür. Kısa vadeli çekimlerde yüksek maliyet olurken, uzun vadeli kredi çekimlerde yüksek maliyet karşınıza çıkacaktır. İkinci el araç kredileri için aracın 5 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Alternatif Bank taşıt kredisi faiz oranı olarak piyasada ki diğer bankalar ile benzer kredi oranları sunmaktadır. 100 bin TL taşıt kredisini 48 ay çekmek isteyenler için faiz oranı %2,05 oranında sunuluyor. Diğer bankalar tarafından farklı vade seçeneklerine göre kredi faiz oranını değiştirme işlemi bu banka tarafından yapılmıyor. İsterseniz 3 ay isterseniz de 48 ay vadeli kredi çekerseniz çekin aynı faiz oranı size sunulmaktadır. Tabi bu orana ek olarak üzerine eklenen maliyetler ile yıllık kredi maliyetinizin seviyesi artacaktır.

Bu türden bir kredinin yıllık maliyet oranı %32 seviyesine çıkabilmektedir. Hayat sigortası, tahsis ücreti ve araç sigortasının yanında alınacak veriler kredinin maliyetinin yükselmesine neden olmaktadır.

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Alternatif Bank üzerinden araç alabilecek için kredi çekmek isteyenlerden belirli başvuru şartlarını yerine getirmelerini istemektedir. Bu şartlara ek olarak başvuru yapılırken gerekli olan evrakların hazırlanması gerekmektedir. Hem evrakların hem de zorunlu şartlar hakkında gerekli bilgileri sizlere vermeye çalışalım.

  • Nüfus cüzdanı
  • İkametgah belgesi
  • Başvuru yapacak kişinin kredi notunuzun gerekli seviyede olması gerekiyor
  • Aracın üzerine satılamaz ibaresinin konulması gerekmektedir.
  • Gelir belgesi sağlanmalıdır.
  • Aylık gelirinin çekilecek olan kredi miktarının aylık tutarının %50 seviyesinde olmasına dikkat edilmelidir.
birevim

Leave a Comment

eighteen − five =