Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank sektörde müşterilerine taşıt kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. İsterseniz tamamen 0 km yada ikinci el araçlar için farklı vade seçenekleri ve faiz oranları ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sunmuş olduğu kredi içerisinde özel olarak üç ay taksit erteleme fırsatını da müşterilerine sunuyor.

Kredi başvurusuna aynı gün içerisinde geri dönüş yapılarak gerekli bilgi veriliyor. Kredi anlaşması yapıldıktan sonra krediyi ödeyeceğiniz günü 45 güne kadar belirleme şansınız var. Sabit faizli, esnek taksitler ile araç almak için bankadan alacağınız kredinin hesabını yapmanız gerekiyor.

Denizbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Denizbank’a giderek bu kredi için başvuruda bulunacakların öncelikle yapması gereken firmadan alacakları kredinin hesaplamasını yapmak olacaktır. Vade seçeneklerine ve alınacak miktara göre aylık ödeme tutarını öğrenmek doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır. Banka müşterilerine 120 bin TL’ye kadar olan başvuruları için %70 kredi sunarken, 120 bin TL’nin üzerinde ki araç kredi talepleri için %50 oranında kredi sunmaktadır.

Burada ki tabloda 100 bin TL araç kredisi için farklı vade seçeneklerine göre hesaplamaları inceleme şansınız bulunuyor. Aylık tutarlar, toplam ödenecek miktarları görerek ekonominize uygun olan tercihi bu şekilde yapma şansınız bulunuyor. Bu hesaplamaya ek olarak kredinin üzerine binecek olan ekstra maliyetlerin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
12 Ay 2,29% 39,86% 9.896 TL 119.268 TL
24 Ay 2,29% 39,22% 5.746 TL 138.415 TL
36 Ay 2,29% 39,00% 4.410 TL 159.272 TL
48 Ay 2,29% 38,89% 3.776 TL 181.755 TL

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank müşterilerine sabit faiz oranı üzerinden taşıt kredisi kullanma imkanı sunuyor. 48 ay vadeli seçenekleri ile kredi çekmek isteyenler için uygulanacak olan aylık faiz oranı %2,29 seviyesinde sunulmaktadır. Tüm vade seçenekleri için bu oran sunulmaktadır.

Bazı bankalar taksit sayısına göre faiz oranlarında değişiklik yapmaktadır. Denizbank sunmuş olduğu taşıt kredisi için farklı oranlar yerine sabit oran ile hizmet sağlamaktadır. Faiz oranına ek olarak kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, kasko ve vergiler çekilecek olan kredinin maliyetini arttırmaktadır. Çekeceğiniz kredinin üzerine bu noktaları koyarak hesaplama yapmaya özen göstermek doğru işlemi yapmanız anlamına gelecektir. Bu sayede kredinizin toplam maliyetini öğrenmiş olursunuz.

Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Denizbank’tan taşıt kredisi çekmek isteyenler bankanın belirlemiş olduğu şartları sağlamalı ve istediği evrakları hazırlayarak başvurularını yapmalıdır. Alacağınız kredinin miktarına göre banka sizden kefil isteyebilir ve bu kefile dair evraklarında hazırlanması gerekmektedir.

  • Başvuru formunu doldurmak gerekmektedir.
  • Nüfuz Cüzdanı
  • Gelir belgesi çalışılan işe göre getirilmelidir.
  • İkametgah belirten fatura örneği
  • Banka tarafından istenilen farklı belgeler

Bu belgelerin yanı sıra banka sizin kredi sicilinizi de kontrol etmektedir. Gelirinizin %50’sini geçecek kredi talepleri başvuruları geri çevrilmektedir. Banka 24 saat içerisinde kredi talebinizi inceleyerek sizlere olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır Araba Kampanyaları Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Bildiğiniz gibi yıl içinde döviz kurlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç fiyatlarında da göz ardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir