Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Denizbank sektörde müşterilerine taşıt kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. İsterseniz tamamen 0 km yada ikinci el araçlar için farklı vade seçenekleri ve faiz oranları ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sunmuş olduğu kredi içerisinde özel olarak üç ay taksit erteleme fırsatını da müşterilerine sunuyor.

Kredi başvurusuna aynı gün içerisinde geri dönüş yapılarak gerekli bilgi veriliyor. Kredi anlaşması yapıldıktan sonra krediyi ödeyeceğiniz günü 45 güne kadar belirleme şansınız var. Sabit faizli, esnek taksitler ile araç almak için bankadan alacağınız kredinin hesabını yapmanız gerekiyor.

Denizbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Denizbank’a giderek bu kredi için başvuruda bulunacakların öncelikle yapması gereken firmadan alacakları kredinin hesaplamasını yapmak olacaktır. Vade seçeneklerine ve alınacak miktara göre aylık ödeme tutarını öğrenmek doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır. Banka müşterilerine 120 bin TL’ye kadar olan başvuruları için %70 kredi sunarken, 120 bin TL’nin üzerinde ki araç kredi talepleri için %50 oranında kredi sunmaktadır.

Burada ki tabloda 100 bin TL araç kredisi için farklı vade seçeneklerine göre hesaplamaları inceleme şansınız bulunuyor. Aylık tutarlar, toplam ödenecek miktarları görerek ekonominize uygun olan tercihi bu şekilde yapma şansınız bulunuyor. Bu hesaplamaya ek olarak kredinin üzerine binecek olan ekstra maliyetlerin olduğunu da belirtmekte fayda var.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,29%39,86%9.896 TL119.268 TL
24 Ay2,29%39,22%5.746 TL138.415 TL
36 Ay2,29%39,00%4.410 TL159.272 TL
48 Ay2,29%38,89%3.776 TL181.755 TL

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank müşterilerine sabit faiz oranı üzerinden taşıt kredisi kullanma imkanı sunuyor. 48 ay vadeli seçenekleri ile kredi çekmek isteyenler için uygulanacak olan aylık faiz oranı %2,29 seviyesinde sunulmaktadır. Tüm vade seçenekleri için bu oran sunulmaktadır.

Bazı bankalar taksit sayısına göre faiz oranlarında değişiklik yapmaktadır. Denizbank sunmuş olduğu taşıt kredisi için farklı oranlar yerine sabit oran ile hizmet sağlamaktadır. Faiz oranına ek olarak kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, kasko ve vergiler çekilecek olan kredinin maliyetini arttırmaktadır. Çekeceğiniz kredinin üzerine bu noktaları koyarak hesaplama yapmaya özen göstermek doğru işlemi yapmanız anlamına gelecektir. Bu sayede kredinizin toplam maliyetini öğrenmiş olursunuz.

Denizbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Denizbank’tan taşıt kredisi çekmek isteyenler bankanın belirlemiş olduğu şartları sağlamalı ve istediği evrakları hazırlayarak başvurularını yapmalıdır. Alacağınız kredinin miktarına göre banka sizden kefil isteyebilir ve bu kefile dair evraklarında hazırlanması gerekmektedir.

 • Başvuru formunu doldurmak gerekmektedir.
 • Nüfuz Cüzdanı
 • Gelir belgesi çalışılan işe göre getirilmelidir.
 • İkametgah belirten fatura örneği
 • Banka tarafından istenilen farklı belgeler

Bu belgelerin yanı sıra banka sizin kredi sicilinizi de kontrol etmektedir. Gelirinizin %50’sini geçecek kredi talepleri başvuruları geri çevrilmektedir. Banka 24 saat içerisinde kredi talebinizi inceleyerek sizlere olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlayacaktır.

birevim

8 Comments

 • Taşıt faizleri konusunda Denizbank iyi ancak diğer bankaların son durumu nedir bilmiyorum tam

  • Merhaba Murat Bey,
   Pandemi dolayısıyla durgunlaşan ekonomiyi canlandırmak için çoğu banka taşıt kredisi faizlerinde indirime gitti.

 • Faiz oranları hala geçerli mi? %2 küsür faizleri bu sene düşürmüşlerdi diye biliyorum.

  • Merhaba Nurbanu Hanım,
   Son dönemlerde %2’leri bulan faizleri salgın döneminde aşağı çektiler.

 • Denizbank’ın güncel faizleri düştü pandemi de, bende Mart ayında taşıt kredisi çekmiştim.

  • Merhaba Ömer Bey,
   Pandemi dolayısıyla daralan ekonomiyi canlandırmak amaçlı kredi faizlerinde indirime gidilmiştir.

 • Kredi faizleri de düşükken imkanı olanları kaçırmayacağı bir fırsat, denizbank bu konuda çok kaliteli bir banka müşteri memnuniyeti odaklılar 🙂

Leave a Comment

13 + 7 =