Fibabank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Fibabank taşıt kredisi diğer bankalarda olduğu gibi başvuru yapan müşterilerine hayallerinde ki aracı almak için finansman sağlıyor. Bu kredi hem 0 kilometre hem de ikinci el araçlar için sunulmaktadır. Kredi miktarına göre faiz oranları sabit kalmakta ve müşterilerine bu şekilde uygulanmaktadır.

Banka müşterilerine 60 ay vadeli taşıt kredisi imkanı sunuyor. Çekilen kredi içerisinde vergiler, sigorta ücretleri, kredi tahsis ücreti gibi ek maliyetlerde yer alıyor. Genel kredi hesabı yaparken bu maliyetlere dikkat etmek gerekmektedir. Aksi taktirde yıllık maliyet oranı daha yüksek olan bir krediyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Fibabank Taşıt Kredisi Hesaplama

Fibabank’tan 100 bin TL taşıt kredisi çekmek isteyenlerin hesaplaması hakkında detaylı bilgilere tablo üzerinden ulaşmak mümkündür. Uzun vadeli kredi taleplerinizde taksit tutarı uygun rakamlarda sunulurken, kısa vadeli çekimlerde taksit tutarı miktarının yüksek olduğu görülebilecektir.

Burada önemli olan hızlı bir şekilde ekonomik düzeninizi zorlamadan başvurunuzu yapmak olacaktır. Bu şekilde başvuru yapmak için öncelikle aylık sabit gelirinizi hesaplamalı ve bu gelirin kredi aylık tutarının %50’si civarında olmasına dikkat etmelisiniz.

Sektörde ki diğer bankalarda bu konuda dikkatli hareket etmektedir ve sizleri zorlayacak kredi başvurularından uzak durmanızı tavsiye etmektedir. Banka 84 bin TL üzerinde ki kredi başvurularında maksimum 48 ay vade seçeneğini aktif etmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,56%45,25%10.089 TL121.593 TL
24 Ay2,56%44,59%5.951 TL143.335 TL
36 Ay2,56%44,37%4.630 TL167.190 TL
48 Ay2,56%44,25%4.011 TL193.025 TL

Fibabank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Fibabank sunduğu taşıt kredisi içerisinde müşterilerine piyasanın biraz üzerinde faiz oranı ile hizmet sunmaktadır. Sabit faiz oranı %2,56 oranı üzerinden sunulmaktadır. Bu oran tabi ki toplam maliyeti ifade etmemektedir.

Kredi tahsis ücreti yada dosya masrafı adı altında alınan ücrete ek alınan vergiler bulunmaktadır. KKDF ve BSMV vergileri kredinin toplam maliyet oranını bir aranda yükseltmektedir. Bu noktalara dikkat etmek kredi tercihinizi doğru şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Banka bu noktada yüksek maliyetli taşıt kredisiyle öne çıkmaktadır.

Fibabank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Fibabank taşıt kredisi almak için başvuru şartlarını sağlamak ve banka tarafından istenilen belgeleri hazırlamak gerekiyor. İlk şart kredi notunuzun seviyesi olacaktır. Bankalar bu konuda çok dikkatli hareket etmekte ve kredi notu düşük olanların kredi kullanmasına imkan tanımamaktadır. İkinci sırada ki şart gelir seviyeniz olacaktır. Bunun için sizden gelir belgeniz talep edilecektir. Bu belge çalışma durumunuza göre maaş bordrosu, emekli aylık dökümü, imza sirküsü, kira kontratı ve vergi levhası olarak değişebilir.

  • Başvuru formu doldurulmalıdır.
  • Gelir belgesi hazırlanmalıdır
  • Nüfus cüzdanı
  • İstenirse kefil bulunmalıdır.
birevim

Leave a Comment

seventeen + one =