Emekliye Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği

birevim faizsiz kredi

Emekli olmayı hak eden insanlar, yıllarca çalıştıktan sonra kiradan kurtulup kendi evlerine sahip olmak isterler. İş dünyasını ağır yükünden kurtulup, rahat bir hayata adım atmak için de ev alma fikrine sıcak bakarlar. Bunun için bankalar tarafından 2020 Mayıs ayı itibariyle çok uygun kredi imkanları sunuluyor. Emekliler bu kredi imkanlarından yararlanarak uygun ödeme seçenekleriyle istedikleri konutu alma şansına sahip oluyor.

Ziraat Bankası tarafından başlatılan emeklilere özel kapmaya ile %0,94 faiz oranıyla kredi çekme imkanına sahip oluyorlar. Bu imkana sahip olmak için emekli olmak ve bankaya başvuru yapmak yeterli oluyor. Bu oran ile uygun ödeme imkanı ile ev alma imkanına sahip oluyorsunuz.

Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası sadece konut kredi için değil aynı zamanda emeklilere özel ihtiyaç kredisi de sunuyor 20 bin TL limite sahip olan ihtiyaç kredisini %0,98 kredi faiziyle çekebiliyorlar. 60 aylık vade ile geri ödeme imkanı verilen kredinin aylık taksit ödemesi 466 TL olarak belirleniyor. İhtiyaç kredisi için belirlenen en yüksek limit 30 bin TL sınıra sahiptir.

Ziraat Bankası üzerinden emekli kredisine başvuru yapacaklar için istenilen belgeler bulunuyor. Başvuruyu internet üzerinden veya telefon bankacılığı ile yapmak mümkündür. Kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi vadesi, kredi tutarı ve gelir belgesi ile birlikte başvuru yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu krediye başvuru yapmak için 65 yaşın altında emekli olmanız gerekiyor. Banka 65 yaş üstü emeklileri riskli gruba dahil ederek taleplerini karşılaşmıyor. İhtiyaç kredisi için 30 bin TL sınır olurken, konut kredisi için 100 bin TL sınır bulunuyor.

Bu yaşın üzerinde olanlar krediye başvuru yaparlar ödeme vadesini kısaltmaları gerekiyor. Maksimum üst sınır 80 olarak sınırlanıyor. 79 yaşında olan birisi bu kredilere başvuru yaparsa ödeme süresi olarak 1 yıl vade imkanı sunuluyor. Kredi başvuruları için alınan tahsis ücreti ve sigorta masrafı da eklenerek yıllık maliyet oranı net bir şekilde ortaya çıkarılıyor.

birevim

Leave a Comment

twenty − 6 =