Eminevim’in 2020 Hedefi: 500 Kişilik Yeni İstihdam Sağlamak

birevim faizsiz kredi

Eminevim 2020 hedeflerini açıkladı. Şube sayısını arttıracak olan şirket, 500 kişilik yeni istihdam sağlayacağınız açıkladı.

Emin Grup İcra Kurulu Başkanı Sefa Üstün, Eminevim ve Eminotomotiv olarak 2019 yılında yüzde 60 büyüme sağladıklarını açıkladı. 120 şubesi ile hizmet veren kurum, 2020 yılında ise 150. Şubelerini açmayı planlıyor. 2018 yılında 900’lerde çalışan sayısını, 2019 sonu itibari ile Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısı ile yüzde 120 civarı artışla 2 bin seviyelerine taşıdıklarını belirten Üstün, ‘Bu yıl 500 yeni arkadaşımızın aramıza katılmasını bekliyoruz.’ dedi.

Son yıllarda faizsiz sistemin hızla büyüyen bir alan olduğunu söyleyen Sefa Üstün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘2019’da 21 bin teslimat yaparak sektördeki bir yıl içinde yapılan en fazla teslimatı gerçekleştirdik. Ailemizi ev ve araç sahibi yaptık. Teslimatlar ile yıllık 3,5 milyar lirayı Türkiye ekonomisine kazandırdık. 2019 yılında 1,5 milyar dolarlık sözleşme yaptık. 60 bin müşterimiz geçen yıl sisteme kaydoldu. Şu an 140 bin müşterimiz araç veya ev teslimat sırasını bekliyor. Bu da 6-7 yıllık bir süre içerisinde Türkiye ekonomisine 35 milyar liranın üzerinde bir katkı sağlanacağınız gösteriyor.’ şeklinde konuştu.

Üstün, sözlerine ‘300 bin liralık ev almak isteyen kişi, 10 yıllık vadede 600 bin liradan fazla ödeme yapmak durumunda kalıyordu. Bizim sistemimizde ise sadece yüzde 10 organizasyon bedeli koyuyoruz. Yani toplamda 330 bin lira geri ödeme sağlamış oluyorlar. Şimdi faizler düşmeye başladı. Fakat bizim sistemimiz yine avantajlı. Şu an yüzde 1 faiz ile 10 yıl vadeli kredi çektiğinizde 480 bin lira civarında bir geri ödeme yapıyorsunuz. Bizim sistemimiz ise sabit. Anapara artı yüzde 10 organizasyon ücreti… 480 bin liralık maliyet insanlara yüksek geldiği için bize geliyorlar.’ şeklinde devam etti.

Bizi Tercih Edenler Dar ev Orta Gelirli İnsanlar

Sefa Üstün, kendilerini tercih edenlerin genel olarak dar ve orta gelirli vatandaşların olduğunu söyledi. Sistemin en büyük özelliğinin tasarrufa dayalı bir sistem olduğunu belirten Üstün, farklı ödeme seçenekleri sunduklarını ve tasarruf sonucu belli bir birikim elde edilmesinin sonucunda, vatandaşların ev ya da araçlarına kavuştuklarını belirtiyor.

Kampanya döneminde olduklarını da ekleyen Üstün, 120 aylık vadede 30. ayda müşterilerine ev teslimatlarını gerçekleştirdiklerini açıklarken, ‘Eminevim ve Eminotomotiv olarak 2019 yılında yüzde 60 büyüdük. 120 şubemiz ile tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. 2020 yılında 150. Şubemizi açmayı planlıyoruz. 2018 yılsonunda 900 civarında olan çalışan sayımız, 2019 yılında yüzde 120 civarı bir artış gösterdi. Bu yıl ise 500 yeni arkadaşımıza iş imkanı sağlayacak, istihdam yaratacağız.’ dedi.

155 Bin İnsana Evlerini Teslim Ettik

Faizsiz el birliği sistemi ile 1991 yılından beri yaklaşık 155 bin kişiye ev ve otomobil teslim ettiklerini söyleyen Sefa Üstün, ‘Ağabeyim Emin Üstün, bunu keşfetti ve bugünlere getirdi. 140 bini aşkın müşterimiz ödemelerini aylık olarak gerçekleştiriyor. Sektörün hacmi yıllık 30 milyar TL’yi buluyor.’ şeklinde konuştu.

Malezya’da bir heyetin kendilerini ziyaret ettiğini söyleyen Üstün, hac fonunu da kurduklarını ekledi. Konu ile ilgili bilgi vere Üstün, ‘ Bu sistemin kendi ülkelerinde uygulanması için bizden yardım talebinde bulundular. İnşallah yakın zamanda sistemi ihraç etmeye başlayacağız. Biz hac fonumuzu da kurduk ve işlerlik kazandırdık. Hacı adaylarımız kaydoluyor ve bir miktar altın koyuyor. Düzenli ödemelerini yaptıktan sonra hac kendilerine çıkınca biz hac bedellerini teslim ediyoruz. Planlı ve programlı bir şekilde ibadetlerini rahatça yerine getirebiliyorlar. Dayanışma ve el birliği sistemimizi hac ibadetinin yerine getirilmesi noktasında uyguluyoruz.’ dedi.

birevim

Leave a Comment

13 + 2 =