Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir?

birevim faizsiz kredi

Yaşam standartlarının iyileşmesi amacıyla her birey zaman içinde belli girişimlerde bulunmak ister ama pek çok insan faize bulaşmak istemediği için çalışacağı banka konusunda araştırmaya girer. Bildiğiniz gibi mevduat bankaları faizli çalıştığı için sizlerin yatırımlarını ihtiyaçları dahilinde kullanmaları sonucunda bir şekilde paranız faize bulaşmakta ve dolayısıyla istemeseniz bile yapılan haksız ticarete ortak olmaktasınız. Bundan ötürü faizden uzak durmak istiyorsanız faizsiz finans kurumlarıyla çalışmayı tercih etmeniz gerekir. Peki, Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir? Faizsiz sistemle çalışan banka kuruluşları katımlım bankaları olarak nitelendirilir. Katılım bankalarının çalışma prensibinde faize yer olmadığından ötürü tüketici ihtiyacı doğrultusunda bankaya başvurarak hizmet veya satın aldığı malın bedelini ödeyerek mağduriyetini giderir.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Faizsiz Çalışan Bankalar

Belirttiğimiz gibi faizsiz çalışma sistemine sahip olan katılım bankaları, verdikleri hizmette karşılıklı denge oluşturduğu için her iki tarafında hakları eşit ölçüde korunmaktadır. Bugün mevcut birikiminizi faize bulaştırmadan değerlendirmek istiyorsanız, katılım bankalarının karlı hesaplarından faydalanabilir ve faizsiz şekilde paranızı çalıştırabilirsiniz. Bu bağlamda Faizsiz Çalışan Bankalar hangileridir? Diye soracak olursanız;

Diyebiliriz. Bu bankalar arasından istediğinizle çalışabilir,  paranızı faize bulaştırmadan değerlendirerek kazanç elde edebilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, faizsiz hizmet veren kuruluşlar helal ticaret kapsamında denge kurmak adına kar-zarar oranını hissedarlar arasında paylaştırmaktadır. Yani satın aldığınız veya yatırım yaptığınız ürünün karına ortak olurken, sizlerden zararına da ortak olmanız beklenmektedir.

Faizsiz Kredi Olur mu?

Tüketicinin tercih ettiği katılım bankası ihtiyaç durumunda tüketiciye peşin olarak talep ettiği bedeli öder. Fakat bu bedeli temin ederken uğradığı zararı helal ticaret doğrultusunda karşılaması gerektiği için İslami kurallar çerçevesinde yine karşılıklı menfaatler korunarak doğan ihtiyaca çözüm getirilmektedir. Sonuç olarak Faizsiz Kredi Olur mu? Merakınız için katılım bankaları kredi ihtiyaçlarında faiz uygulamaz ama oluşan zararı paylaşır diyebiliriz. Eğer ki, katılım bankasından kredi kullanmak istiyorsanız, sitemiz üzerinden kredi hesaplama tablosunu kullanabilir ve bu konuyla alakalı net bilgi edinebilirsiniz.

birevim

14 Comments

 • Faizsiz derken gerçekten faizsiz veriyorlar mı kredi?
  Misal başka bir bankadan telefon vs ihtiyacım için faizsiz kredi çekmiştim, bundada öyle mi oluyor?

  • Merhaba Başak Hanım,
   Faizsiz kredi verilmemektedir. Ancak faiz ödemek sizin gayrimenkul sahibi olmanız sağlanmaktadır. Ayrıntılar için ilgili kurumlardan bilgi alabilirsiniz.

 • Faizsiz finans kurumlarından ben Kuveyt Türk’ü öneriyorum, bir kaç sene öncesine kadar pek rağbet görmese de şu an kuveyt türk gibi ilgili banka yok

  • Merhaba Yasin Bey,
   Bireyler banka seçimlerinde artık sadece faizlerin düşük olmasına değil verilen hizmetin kalitesine de bakmaktadırlar.

 • Faizsiz derken bireysel ihtiyaç kredisi veriyorlar mı yoksa yatırım ortaklığı mı?

  • Merhaba Çiğdem Hanım,
   Yatırım ortaklığı olarak düşünülebilir. Siz satın almak istediğiniz gayrimenkulü seçiyorsunuz firma size satın alma için gereken finansmanın faizsiz olarak sağlıyor.

  • Merhaba Sezen Hanım,
   Bu sektörde Birevim firması tercih edebileceğiniz güvenilir bir firmadır.

 • Kredi puanım biraz düşük, faizsiz finans kurumları yine de ev sahibi olabilmem adına faizsiz seçenek sunarlar mı?

  • Merhaba Deniz Hanım,
   Faizsiz sistem bankalardan farklı bir mantıkla işlemektedir. Bu nedenle genelde kredi puanının düşük olmasının olumsuz bir etkisi olmamaktadır.

 • Birevim ev konusunda gerçekten güvenilir bir şirket, diğer şirketler hakkında hep tedirginliklerim oldu ama bende evimi birevim ile aldım

 • Yine her zamanki gibi döktürmüşsünüz. Hemen hemen bütün yazdığınız makaleleri okudum. Çok faydalandığım bir site. Teşekkürü bir borç bilirim.

Leave a Comment

2 × three =