Faizsiz konut kredisi ne kadar?

birevim faizsiz kredi

Ev almak hepimizin hayali ancak faiz ile bir ev satın aldığımızdaki faiz yükü belimizi büküyor. Ya da almak istediğimiz konuta ederinden fazla ödeyeceğimizi düşünerek moral düşüklüğüne yol açabiliyor.

Sadece faizli bir ipotekle, aylık ödemeniz ödünç alınan orijinal sermayenin hiçbirini değil, yalnızca kredinizin faiz ücretlerini öder. Bu, ödemelerinizin bir geri ödeme ipoteğinden daha az olacağı anlamına gelir, ancak vade sonunda, borç verenden ödünç aldığınız orijinal tutarı yine de borçlusunuz.

Yalnızca faiz ve geri ödeme ipotekleri arasındaki fark; İpoteğinizi geri ödemenin iki yolu vardır:

Geri ödeme ipoteği ile, kredinin küçük bir kısmını ve her ay faizini geri ödersiniz. Tüm ödemelerinizi yaptığınızı varsayarsak, dönem sonunda kredinin tamamını ödeyeceğiniz garanti edilir.

Sadece faizli bir ipotek ile, sadece kredinin faizini ödersiniz. Dönem sonunda ödünç aldığınız orijinal tutarı yine de borçlusunuz.

Üçüncü bir alternatif katılım bankalarının verdiği ya da tasarruf finansman şirketlerinde bulacağınız faizsiz konut kredisidir.

Faiz Olmadan Ne Kadar Konut Kredisi Kullanabilirim? 

Faizsiz konut kredisi kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken   tasarruf finansmanı sistemlerine ya da katılım bankalarının kredileri hakkında bilgilenmektir. 0 faizle ya da başka bir deyişle faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Katılım Bankaları Konut Kredisi Detayları Nelerdir?

Gerçekten fayda sağlaması  ile daha düşük bir ödemenin cazibesini ayırt etmek önemlidir. Sadece faiz kredileri, bu durumları sağlam bir şekilde finansal stratejinin parçası olarak kullandığınızda işe yarar. Ama ödeyebileceğinizden daha fazlasını satın almak için yalnızca faiz ödemelerini kullanırsanız uzun vadeli finansal sorunlara neden olabilir.

Katılım bankası sistemi kar ve zararı birlikte yüklenmek anlamına gelir. Konut kredisini faizsiz olarak kullanmanızda maaş ve mal varlığınıza göre alabileceğiniz tutar belirlenir.  Ne kadar konut kredisi kullanabiliriz? Bu sorununu yanıtı kişiye göre değişir. Genel de 48 aya kadar vade uygulanabilmektedir. Ancak banka ile öncesindeki ilişkiniz bu vade süresini 60 aya kadar konut kredisi avantajına götürebilir.

Faizsiz Tasarruf Finansmanı Detayları Nelerdir?

BDDK düzenlemeler ile güvenini ikiye katlayan tasarruf finansmanı sistemleri yeni oyuncuları ile daha güçlü olacağına ve düzenlemenin etkilerinin kısa vadede bile olumlu sonuçlanacağına inanıyoruz.

Tasarruf finansman sistemleri ile faizsiz konut kredisi almak mümkün! Ne kadar konut kredisi kullanabileceğinizi, ödeyeceğiniz peşinattan ödeme taksit tutarınıza birçok etken belirler.  Dilerseniz tasarruf finansmanı ile peşinatsız, faizsiz ve küçük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

Tasarruf finansmanı şirketlerinin borç, konut veya motorlu araç finansmanı sağlayabilmektedir. Tasarruf finansmanı ve katılım bankası arasındaki fark ise;

Tasarruf finansmanı şirketlerinin, ticari adlarında banka oldukları izlenimi yaratabilecek veya “katılım” kelimesidir.  Faizsiz finansman tasarruf şirketleri katılım bankalarından (faizsiz) kelimesi ile ayrılmaktadır.

Faizsiz konut kredisi oranları bankaların kendi işleyişlerine göre fark etmektedir.  Ancak tasarruf finansmanı ile faizsiz konut kredisi kullanabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

one × five =