İş Bankası Kartında Hesap Numarası Hangisi?

birevim faizsiz kredi

Türkiye İş Bankası; ülkemizin en eski özel bankası olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Binlerce müşterisi olan bu bankanın birçok alanda hizmeti bulunmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık sayesinde en basit bankacılık işlemleri dahi en kısa sürede yapılmaktadır. Buna ek olarak, internet bankacılığını kullanmayı bilmeyenler için de telefon bankacılığının uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınız takdirde kredi ve kredi kartı başvurularının yanı sıra çalıntı ve kayıp işlemlerinden tutun da şifre yenileme işlemlerine kadar birçok şeyi halletme şansına erişebilirsiniz. Üstelik sesli komut sayesinde ne yapacağınızı bilmeseniz dahi yönlendirilme imkanınız olacaktır.

İş Bankası’nın birçok konuda hizmet verdiğini söylemiştik. Bu bankadan maaş müşterisi olanların veya mevduat hesabı olanların en çok merak ettiği konulardan birisi İş Bankası kartında hesap numarası hangisi olmaktadır. Günümüzde özel ve kamu olmasından bağımsız olarak her bankanın müşterilerine vermiş olduğu banka kartlarında farklı detaylar yer almaktadır. Bunun yanı sıra, hesap numaraları ise kişiye özel olarak çıkarılır. Bir başka deyişle, her müşterinin kendisine özel hesap numarası bulunmaktadır.

İş Bankası Kartında Hesap Numarası Nerede Yazmaktadır?

İş Bankası kartının hemen üzerinde hesap numarası yazmaktadır. Banka hesap kartının ön kısmında yedi haneli hesap numarası yer alır. Bunun yanı sıra, en başta bulunan dört rakam; şube kodunu ifade etmektedir. Dört rakamın arkasından gelen yedi rakam ise hesap numarasını göstermektedir. Başka birinin size para yollamasını istiyorsanız şube kodunu ve hesap numarasını içeren bu yedi haneli numarayı karşı tarafa göndermelisiniz. Fakat, kartın kötü amaçlarla kullanılmaması adına söz konusu kartın ekran görüntüsünü alıp karşı tarafa göndermeniz büyük bir hata olacaktır. Para transferi yapacak olan kişi; yalnızca hesap numarası ve şube koduyla parayı sizin hesabınıza aktarabilir. Bu noktada, ender görülen durumlarda kartınızın üzerinde hesap numarası yazmayabilir. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden İş Bankası’nın internet şubesine giriş yapmalısınız. 0850 724 0 724 numarasını arayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası kartınızla ile beraber birçok işlemi yapabilirsiniz. Bilhassa para transferi işlemlerinde İş Bankası kartının hayati bir önemi vardır. Havale yapmak istediğiniz takdirde herhangi bir zaman ve mekan sınırlaması olmadan istediğiniz zaman bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak, EFT için her bankanın kendi politikaları doğrultusunda belirlemiş olduğu güncel EFT saatleri bulunmaktadır. İş Bankası’nın resmi sitesine giderek güncel EFT saatlerini öğrenebilirsiniz. EFT saatleri dışında bu işlemi yaptığınız takdirde geç EFT ücreti ödersiniz. Ayrıca, mesai saatleri ve hafta içi dışında bir gün yaptığınız takdirde işleminiz sonraki günlere sarkabilir.

İş Bankası kartınız belirli durumlarda bloke olabilir. Bankada kayıtlı olan telefonu değiştirdiğiniz takdirde önlem amaçlı olarak bloke durumu yaşansa da sorun en kısa sürede çözülmektedir.

birevim

2 Comments

Leave a Comment

3 × four =