İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Birçok insanın hayalleri vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek için bir hayli çalışmak zorunda kalırlar, ancak bazıları vardır ki ne kadar çalışırsa çalışsın, ne kadar emek sarf ederse etsin hemen sahip olamaz. Bunlardan biri de tabii ki değeri çok yükselmiş olan konutlardır. Neticesinde insanoğlunun temel ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacı konut ile gerçekleşmektedir. Bu ihtiyaç ise ilk çağlardan beri temel ihtiyaçlar arasında olmaktadır, ancak son dönemlerde insanlar yerleşik yaşama geçtikleri için barınma ihtiyacından çok daha fazlasını ifade etmektedir. Örneğin; hem sizlere bir yatırım olabilir, hem geleceğinize yatırım olabilir ve üstüne üstlük gelecekteki çocuklarınıza da bir yuva olup yatırım olabilir. Bunun içinse size en uygun olanı İş Bankası konut kredisi ile konut sahibi olmanız olacaktır.

Neden Konut Kredisi?

Çünkü özellikle büyük şehirde yaşayan insanlar geçimlerinin ne kadar zorlaştığını söylerler. Bu tabii ki olağan bir şey haline gelmiştir ve gerek arz-talep gerek ise kalabalıklaşan nüfus bunu bu hale getirmiştir. Üstüne bir de dünyayı çok feci bir şekilde etkisi altına alan korona-virüs pandemisi birçok şeyin fiyatını arttırmaktadır. E durum böyle olunca peşin para biriktirip ev sahibi olmak hayal oluyor. Sizlerse bu hayali yakalamak ve boşu boşuna her ay elinize 1 şey geçmeden kira vermemek için, konut almaya adım atın. Bu yüzden İş Bankası konut kredisi seçiminiz için çok doğru olacaktır.

Neden İş Bankasını Tercih Etmeliyiz?

Öncelikle isim babası o dönemde maliye vekili olan Hasan Saka beydi. Kısacası; Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olarak tarihe geçmiş olan İş Bankası, Atatürk’ün net bir şekilde ve güvenerek direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde bulunmuş olup, alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kuruldu ve hizmet vermeye başladı. İş Bankası kuruluş itibariyle ilk olarak Genel Müdür olan Celal Bayar’ın liderliğinde sadece iki şube ve şubede 37 çalışanları ile hizmete başladı. Nominal sermayesi net olarak 1 milyon TL’ydi. Bu sermayenin fiilen ödenen kısmı ise net olarak 250 bin TL’lik bölümü ise bizzat Atatürk tarafından verilerek karşılanmıştı.

Başvuru Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

İş Bankası hizmetinin verdiği konut kredisi için gerekli olan belgeler şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı (mecburi);ikamet belgesi (mecburi)
  • Gelir belgesi (net)
  • Maaş bordrosu (net)
  • Emekliler içinse; emeklilik aylık dökümü
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar içinse; tapu belgesi
  • Şirket ortakları içinse; güncel vergi levhası (içindeki tüm bilgiler doldurulmuş şekilde) olmalıdır.

İş Bankası Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi için örneğin;300.000 Türk Lirası talep ettiniz.

Vade sayısı:60 ay

Faiz oranı:1.40

Tahsis ücreti:1.500 Türk Lirası

Ekspertiz:1.350 Türk Lirası

Taşınır-taşınmaz rehin tesis:147.50 Türk Lirası

DASK;187.00 Türk Lirası

Konut Sigortası:269.00 Türk Lirası

Aylık kredi ödemesi:7.423.55 Türk Lirası

Toplam geri ödenecek tutar:445.413.000 Türk Lirasıdır

Tüm hesaplar kalem-kalem net bir biçimde gösterilmektedir.

 

birevim

Leave a Comment

one × 1 =