Vakıfbankası Konut Kredisi Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Hayallerimiz sürekli olarak hayatlarımıza yön vermiştir, tabii ki bunlara kendi gördüğümüz, çevreden bildiğimiz ve istediğimiz kadarıyla hâkim olmaya çalışırız. Ancak bazı hayallerimiz vardır ki bizim adeta dnalarımıza işlemiştir. Bunlar da tabii ki ilk çağlardan beri gelmiş olan barınma, güvenle yaşama ve sonraki nesle aktarma ile gerçekleşir. En temelinde, insanoğlu zorlu doğa koşullarına belli noktalarda dayanabilmektedir, fakat bir nokta gelir ve barınmak ister bunun içinse bir barınak yani ” konut ” gereksinimi duyar. Bu da son yıllarda çok daha farklılık kazanmıştır. Neticesinde insanoğlu yerleşik düzene geçmiştir, bu da demek oluyor ki aldığınız konut (ev) sadece sizlerin rahatı değil, yerleşik düzende olduğunuz için gelecekteki nesliniz için de önemli bir yatırım olacaktır. Vakıfbank konut kredisi de bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Neden Vakıfbank Konut Kredisini Tercih Etmeliyiz?

Biliyorsunuz ki para en önemli şeylerden biridir, eğer kredi kullanacaksak güven kaçınılmaz olarak önem arz eder. Hele bir de para konusunda meblağ büyükse tabii ki biz kullanıcılar şeffaflık isteriz. Bu durumun bizi zora sokmaması içinse Vakıfbank konut kredisi bir hayli şeffaf görünüyor. Neticesinde çok uzun zamandır hizmet veren bankadır. Kısacası; bahsetmiş olduğumuz bu önemli banka tarihçesi, (Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı) ya da kısaca Vakıfbank, 1954 yılında kurulmuş olup, Türkiye Bankalar Birliği’nin Eylül ayı 2020 yılı esas alınan raporuna göre Türkiye’nin işlemini sürdürüp hizmet verdiği bu banka büyüklük açısından en büyük 3. bankasıdır. Genel müdürü ise çok kıymetli bir bey olan Abdi Serdar Üstünsalih’dir. İşte bu yüzden Vakıfbank konut kredisi çok güzel bir biçimde hizmet vermektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesabı Nasıl Yapılmaktadır ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı (mecburi) ;ikamet belgesi (mecburi)
  • Gelir belgesi (net ve mecburi)
  • Maaş bordrosu (net ve mecburi )
  • Emekliler içinse; emeklilik aylık dökümü (net ve mecburi)
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar içinse; tapu belgesi (mecburi)
  • Şirket ortakları içinse; güncel vergi levhası (içindeki tüm bilgiler doldurulmuş şekilde) olmalıdır.

Tabii ki kullanıcıların en çok merak ettiği konu, konut kredisi hesaplama nasıl gerçekleşir, Sorusu oluyor. Örneğin; Vakıfbank konut kredisi tercihi için 300.000 Türk Lirası rakam müracat ta bulundunuz. Sizlerin bu konuda en rahat olacağınız nokta uygun olan faiz oranı yani %1.32 dır. Yani 60 ay vade ile bu krediyi çektiğinizde sizler aylık,7.29.94 Türk Lirası ödemiş olup, toplamda ise geri ödeme olarak 436.19.25 Türk Lirası geri ödemiş olacaksınızdır. 120 ay vade ile ödemek içinse gene faiz oranı %1.32 olup, aylık 4.995.53 Türk Lirası, toplam geri ödeme ise 599.461.02 Türk Lirası olacaktır. Kısacası sizler ne kadar az vade ile ödeme yaparsanız ödeme miktarınız da o kadar düşük olacaktır.

birevim

Leave a Comment

16 − nine =