xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

Bir iş kurmak istiyorsanız KOSGEB’den hibe ile bankalardan faizsiz işyeri açma kredisi alabilirsiniz.  İşyeri açma  kredisi yani sermayesiz Devlet destekli iş kuran girişimci iseniz KOSGEB size büyük fırsatlar sunabiliyor.  Üstelik alacağınız KOSGEB belgesi  ile hem hibe için başvuru yapabiliyor hem de işletme dersleri sayesinde işletmenizi daha iyi yönetebiliyorsunuz.

birevim faizsiz kredi

İşyeri açma  kredisi yani Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun doğru duydunuz banka kredilerine gerek kalmadan avantajlı olarak işyeri açabilirsiniz. KOSGEB destekli hibeler yine bankalardan alınıyor ancak 0 faizle yani faizsiz hibe ile işyeri açabiliyorsunuz.

Öncelikle KOSGEB sitesine giriş yaparak sizin işiniz için destek veriyor mu? Hangi dersleri  ve belgeleri almalısınız? Bu soruları yanıtlayın.  Sonrası kolay adımlardır, İşyeri açma  kredisi yani Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun.

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 18 yaşını aşmış olaması ve mesleği ile ilgili ustalık belgesine sahip olması yeterlidir. 60-370 bin türk lirası aralığında hibe sağlanabilmektedir.

Faizsiz Ev Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

2021 yılında KOSGEB hibe ile İşyeri Açma Kredi Şartları Nelerdir ?

 • Öncelikle iş fikrinizi bulun ve profesyonel bilgiye ve sertifikalara sahip olun.
 • NACE koduna göre KOSGEB sitesinden seçtiğiniz fikrin desteklenip desteklenmediğini öğrenin.
 • Sermayeniz var mı? Buna göre başvuru tutarını şekillendirmeniz gerekir.
 • KOSGEB belgesi sahibi olun.

Devlet İşyeri Açma Desteği İçin KOSGEB Kaydı

Girişimcilik kursları online olarak yapılıyor. Online kursları tamamlayarak sertifika alabilirsiniz.  İşyeri açılışı sonrası sisteme kayıt olun.  Kayıttan sonra e-hizmet üzerinden online olarak kuruma kayıt yaptırın.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Veriliyor mu?

Evet, ülkemizde KOSGEB aracılığı ile hibe olarak veriliyor.  Sistem kurulduğundan bu yana farklılık gösteriyor. 3 farklı destek paket programı belirlenmiş ve bu paketlerde sıfır faizli esnaf kredileri desteği sağlanıyor.  Faiz yerine kar odaklı çalışan kuruluşlarda faizsiz finansman desteği de sağlanabiliyor.

 1. Devlet kaybolan mesleklerin tekrar hayata geçirmek için devlet desteği veriyor.
 2. Ustalık belgesi olanlar kullanabiliyor.
 3. Devlet gençleri destekliyor; 30 yaşından küçük gençlerin eğer projeleri KOSGEB tarafından onaylanır ise, Halkbank faizsiz iş kurma kredisi alabilirler.

Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim?

KOSGEB kredi başvurusu yaptıysanız, girişimci kategorisi ile destek almanı mümkündür. Başvuru şartlarında dikkat etmeniz gereken; eğer basit usulden veya şahıs şirketi olarak bir iş kurmuş iseniz, banka size 3 ay veya 6 ay beklemeniz gerektiğini, işletmenin cari bilanço tablolarına ihtiyaç duyduklarını, gelir ve giderinizi ispatlamadan size kredi vermeyeceğini söyleyebilir. Banka size güvenmek ister çünkü vereceği kredinin geri dönüşünü  hesaplar.  Bu sebeple , işletmelerin üzerine kayıtlı olan taşınır veya taşınmazların ipotek tesisi ile yeni işyerine kredi verilme hakkı bankalarca hakkı saklı tutulabilir.

İşyeri açma kredisi (Sermayesi Devlet Destekli İŞ Kurun) gerekli şartları yerine getirdiğinizde faizsiz kredi ile işyeri açma hatta KOSGEB hibelerinden yararlanmanız mümkündür. KOSGEB web sitesini ziyaret ederek işe başlayın.

birevim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kroki Nedir?

Herkesin coğrafya derslerinden aşina olduğu bir terimdir. Mimarlık sektöründe sıklıkla kullanılır. Taslak veya ölçeksiz plan …

24 yorum

 1. Arkadaşım böyle bir kosgeb desteği almıştı ancak bir kısmı geri ödemeli olmuştu, tamamı hibe olarak veriliyor mu?

 2. Herkes başvurabiliyor mu? Kosgeb eğitimine katılmamız gerekiyor mu?

  • Merhaba Ceyda Hanım,
   Sermayesiz devlet destekli işyeri açma kredisi alabilmek için Kosgeb eğitimlerine katılıp sertifika almak gerekir.

 3. Bir arkadaşımda iş kurmak istediğinde böyle bir destek aldı devletimizden, gözlemlediğim kadarıyla bu süreçlerde hiç sorun yaşamadı ve iş yerine büyük katkısı oldu aldığı desteğin

 4. Bu destekler girişimci arkadaşlarımız için gerçekten çok değerli, girişim fikri olan kişilerin genelde en büyük sorunu maddi oluyor 🙂

 5. Bu tarz girişimler için bir eğitim almamız gerekiyor mu? Kendi işletmemi kurmak istiyorum nasıl başvurabilirim?

 6. Ahmet Yıldırım

  İş yeri açma kredisini herkes kullanabiliyor mu bir kuralı var mı?

  • Merhaba Ahmet Bey,
   İş yeri açma kredisi başvuru şartları aşağıdadır.
   Öncelikle iş fikrinizi bulun ve profesyonel bilgiye ve sertifikalara sahip olun.
   NACE koduna göre KOSGEB sitesinden seçtiğiniz fikrin desteklenip desteklenmediğini öğrenin.
   Sermayeniz var mı? Buna göre başvuru tutarını şekillendirmeniz gerekir.
   KOSGEB belgesi sahibi olun.

 7. Bu tarz destekleri bu pandemi sürecinde de devletimiz artırdı ve bu iş kurmak isteyenler için büyük fırsat 🙂

 8. İmkanınız varsa ve güzel bir iş yapacaksanız değerlendirmeniz gereken bir destek bence

 9. İş yeri açma desteği gerçekten güzel ancak bir çok gencimiz yaptığı işlerin kazancı yüksek olmadan böyle bir girişim deneyip sonra hüsranla karşılaşıyor, dikkat etmek gerek böyle girişimleri denemek önce

 10. Sermayeniz olmadan iş kurabilmek gerçekten günümüzde çok zor ve bu konuda devletin verdiği destek çok güzel

 11. Devletin iş yeri açma desteği vermesi gerçekten güzel, imkanı ve fikri olan kaçırmasın

 12. Zamanında şirket kurup kapatmış biri olarak bu desteği hiç kullanmamıştım, şimdi tekrar şirket açmak istesem kullanabilir miyim?

 13. Süleyman Çetin

  İş yeri açma kredisini sadece anonim şirket için mi alabiliyoruz böyle bir kıstas var mı?

 14. Kosgeb desteği almak gerçekten çok iyi, hibe kısmını %100 verme şansları oluyor mu?

  • Merhaba Özge Hanım,
   %100 hibe verdikleri sektörler oluyor. Anacak belirlenen şartlara uyuyor iseniz faydalanabiliyorsunuz.

 15. Gamze Yalçın

  İş yeri açmak isteyenler için güzel bir destek olmuş 🙂

 16. İş yeri açmak isteyenler için gerçekten güzel bir destek, bu tarz desteklerin iş yeri açılırken alınması çok iyi destekleyici oluyor

 17. Ben homeofis çalışacağım bir is için krediden faydalanmayi düşünüyorum bunu uzun zamandır istiyorum sertifikami alali 3 yili geçti yalnız sermaye boyutu herzman beni geri adima zorluyor devletimiz yardim ediyor evet sagolsun ama parası olana faydasi var bu sistemin benim işim gıda sektörü ve devlet bana geleneksel girişimci olarak bu şansı veriyor ama resmi açılış için 5 bin isyerimde çalıştıracagim personel için 60 bin veriyor 2 yıla bölerek ama toptan mal almam gerekiyor ve yeterli sermaye olmayınca maalesef faydalanamiyorum.. sizin benim için önerebileceğiniz bir tavsiye varmidir çünkü koskep kredisi için normal krediler gibi bankalar kefil ve ipotek istiyor ben isyerimi açarsam zaten bir müddet bekler esnaf kefaletten faydalanirim devletimizin koskep teşvigi bir girişimciye kendi is yerini kurması için bir odeme yapmiyormu benim çalmadıgim kapi kalmadı ne ipotek nede kefil söz konusu olsa ben neden devletimin bana sunduğu koskepten yardım alayım… nace koduyla teşvik desteği sağlayabiliyorum homeofis olarakta koskep te çalışan memurlardan bilgi aldım ama devlet kredi ödeneği çıkarmıyor maalesef ben gibi girişimci gençler koskepten mağdur durumdalar….tesekkur ederim vereceğiniz bilgi için saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

17 − 11 =

1xbet mobil