Anasayfa / Blog / İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

İşyeri Açma Kredisi (Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun)

Bir iş kurmak istiyorsanız KOSGEB’den hibe ile bankalardan faizsiz işyeri açma kredisi alabilirsiniz.  İşyeri açma  kredisi yani Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun girişimci iseniz KOSGEB size büyük fırsatlar sunabiliyor.  Üstelik alacağınız KOSGEB belgesi  ile hem hibe için başvuru yapabiliyor hem de işletme dersleri sayesinde işletmenizi daha iyi yönetebiliyorsunuz.

birevim-tasarruf-reklam

İşyeri açma  kredisi yani Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun doğru duydunuz banka kredilerine gerek kalmadan avantajlı olarak işyeri açabilirsiniz. KOSGEB destekli hibeler yine bankalardan alınıyor ancak 0 faizle yani faizsiz hibe ile işyeri açabiliyorsunuz.

Öncelikle KOSGEB sitesine giriş yaparak sizin işiniz için destek veriyor mu? Hangi dersleri  ve belgeleri almalısınız? Bu soruları yanıtlayın.  Sonrası kolay adımlardır, İşyeri açma  kredisi yani Sermayesiz Devlet Destekli İş Kurun.

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 18 yaşını aşmış olaması ve mesleği ile ilgili ustalık belgesine sahip olması yeterlidir. 60-370 bin türk lirası aralığında hibe sağlanabilmektedir.

2020 yılında KOSGEB hibe ile İşyeri Açma Kredi Şartları Nelerdir ?

  • Öncelikle iş fikrinizi bulun ve profesyonel bilgiye ve sertifikalara sahip olun.
  • NACE koduna göre KOSGEB sitesinden seçtiğiniz fikrin desteklenip desteklenmediğini öğrenin.
  • Sermayeniz var mı? Buna göre başvuru tutarını şekillendirmeniz gerekir.
  • KOSGEB belgesi sahibi olun.

Devlet İşyeri Açma Desteği İçin KOSGEB Kaydı

Girişimcilik kursları online olarak yapılıyor. Online kursları tamamlayarak sertifika alabilirsiniz.  İşyeri açılışı sonrası sisteme kayıt olun.  Kayıttan sonra e-hizmet üzerinden online olarak kuruma kayıt yaptırın.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Veriliyor mu?

Evet, ülkemizde KOSGEB aracılığı ile hibe olarak veriliyor.  Sistem kurulduğundan bu yana farklılık gösteriyor. 3 farklı destek paket programı belirlenmiş ve bu paketlerde sıfır faizli esnaf kredileri desteği sağlanıyor.  Faiz yerine kar odaklı çalışan kuruluşlarda faizsiz finansman desteği de sağlanabiliyor.

  1. Devlet kaybolan mesleklerin tekrar hayata geçirmek için devlet desteği veriyor.
  2. Ustalık belgesi olanlar kullanabiliyor.
  3. Devlet gençleri destekliyor; 30 yaşından küçük gençlerin eğer projeleri KOSGEB tarafından onaylanır ise, Halkbank faizsiz iş kurma kredisi alabilirler.

Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilirmiyim?

KOSGEB kredi başvurusu yaptıysanız, girişimci kategorisi ile destek almanı mümkündür. Başvuru şartlarında dikkat etmeniz gereken; eğer basit usulden veya şahıs şirketi olarak bir iş kurmuş iseniz, banka size 3 ay veya 6 ay beklemeniz gerektiğini, işletmenin cari bilanço tablolarına ihtiyaç duyduklarını, gelir ve giderinizi ispatlamadan size kredi vermeyeceğini söyleyebilir. Banka size güvenmek ister çünkü vereceği kredinin geri dönüşünü  hesaplar.  Bu sebeple , işletmelerin üzerine kayıtlı olan taşınır veya taşınmazların ipotek tesisi ile yeni işyerine kredi verilme hakkı bankalarca hakkı saklı tutulabilir.

İşyeri açma kredisi (Sermayesi Devlet Destekli İŞ Kurun) gerekli şartları yerine getirdiğinizde faizsiz kredi ile işyeri açma hatta KOSGEB hibelerinden yararlanmanız mümkündür. KOSGEB web sitesini ziyaret ederek işe başlayın.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fakirlik Belgesi Nereden Alınır Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde özellikle pandemi döneminde yaşanan işsizlik ve geçici iş kapatmalar sebebi ile devlet yardımına ihtiyaç …