Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne Kadar?

birevim faizsiz kredi

Konut kredi faizleri son dönemde düşmeye devam ediyor. Ev almak isteyenler bankalara gittiklerinde yüzde 1’in altında sunulan konut kredilerinden yararlanma şansına sahip oluyor. Bu durumun yaşanmasında Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimin önemli etkisi var. Ayrıca enflasyon oranlarının yıllık ortalamada düşüş yaşaması da bu indirimlerde etkili oluyor.

Kamu bankaları başta olmak üzere birçok özel bankada müşterilerine uygun oranlarla konut kredisi imkanı sunuyor. 120 ay vadeye kadar kullanılabilen bu krediler ile hayallerinizi süsleyen evi satın almanız daha kolay oluyor. Uygun ödeme koşulları sayesinde rahatça istediğiniz ev için kredi kullanmanız için uygun bir dönemden geçiyoruz.

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Yaşanan İndirimler

Konut kredisi faizlerinde en uygun oran şuan için Ziraat Bankası tarafından emeklilere sunulan kampanya kapsamında %0,79 olarak sunuluyor. Özel bankalar arasındaysa en düşük faiz oranı %0,89 ile Yapı Kredi Bankası tarafından sunuluyor. Uzun süredir düşme trendinde olan konut kredileri Nisan ayında yaşanan indirimin ardından Mayıs ayında yeni bir indirimle bu uygun oranlarla sunuluyor.

Güncel konut kredisi oranlarına bakarak size en uygun şekilde kredi imkanı sunan bankalar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Tabi sadece konut kredisi faiz oranlarına bakmanız yeterli olmuyor. Aynı zamanda yıllık maliyet oranlarına da bakmalısınız. Bankalar tarafından yapılan kesintiler, vergiler ve hayat sigortası ödemeleri yıllık maliyet oranını yükseltiyor.

2020 Mayıs Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

2020 Mayıs ayında güncel olarak konut kredisi faiz oranları listesi aşağıda ki gibidir. Sizde bu listeye mutlaka bir göz atmalısınız.

  • Halkbank konut kredisi faiz oranı %0,94
  • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %0,98 (Emeklilere %0,79)
  • Vakıfbank konut kredisi faiz oranı %0,94
  • Garanti BBVA konut kredisi faiz oranı %1,09
  • QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı %1,28
  • Akbank konut kredisi faiz oranı %0,99
  • TEB konut kredisi faiz oranı %0,99
  • ING konut kredisi faiz oranı %0,99

Bankalar tarafından 2020 Mayıs ayı içerisinde sunulan konut kredisi oranları bu şekildedir. Sizlerde en iyi seçeneği tercih ederek ev almak için başvuru da bulunabilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

2 × five =