Konut Kredisi Faizlerinde Bahar Etkisi

birevim faizsiz kredi

Bahar aylarının gelmesi birçok konuda insanların mutlu olmasına yardım ediyor. Merkez bankası tarafından alınan faiz indiriminin etkisiyle bankalar tarafından sunulan konut kredisi faiz oranlarında ciddi bir indirim yaşandı. Bu indirim sayesinde korona virüs salgını nedeniyle tökezleyen inşaat sektöründe tekrar bir yoğunluk oluşması bekleniyor.

Yapılan indirimler sayesinde faiz oranlarının %1 puanın altına düştüğü görülüyor. Bazı bankalarda hem sıfır konut kredi oranları hem de ikinci el kredi oranlarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Bu oranlar bankalar tarafından özel olarak düzenlenen kampanyalar ile daha dikkat çekici hale geliyor. Sizlerde bu dönemde ev almak istiyorsanız kredi faiz oranlarının çok uygun olduğunu fark edeceksiniz.

Bankalar Tarafından Sunulan Konut Kredisi Oranları

Bankalar müşterilerine uygun kredi imkanlarını sunmak için yaşanan gelişmelerinin ardından gerekli adımı attılar. Nisan 2020’de birçok banka faiz indirimi yapmıştı. Bu bankalar Mayıs ayı itibariyle de indirime devam ettiriyorlar. ING Bank, Yapı Kredi, TEB, Kuveyt Türk ve Garanti BBVA gibi bankalar listede dikkat çekiyor.

Sektörde yapılan incelemede en düşük konut kredisi faiz oranını %0,79 ile sunulduğu görülüyor. Sıfır konut için sunulan bu oran en düşük seviye olarak dikkat çekiyor. İkinci el konutlar içinse en düşük oranın %0,89 olduğu görülüyor. ING, Kuveyt Türk, Yapı Kredi ve Türkiye Finans bankaları müşterilerine ikinci el konut kredisi için bu oranı sunuyor.

Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

İnsanların temel ihtiyaçlarından birisi de barınmaktır. Bunun için kendilerine ait bir evleri olmalarını istemeleri en mantıklı seçimdir. Bunun için en hızlı ev alma yöntemi konut kredisi başvurusu yapmak olacaktır. Özel ve kamu bankaları tarafından sunulan konut kredisi faiz oranları incelendikten sonra size en uygun yıllık maliyetle konut kredisi sunan banka tercih edilmelidir.

Bunun ardından bankaya giderek ya da internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Banka sizden bazı evraklar talep ederek kredi almaya uygun olup olmadığınıza karar verecektir. Yapılan bu incelemenin ardından gerekli anlaşmalar yapılacak ve konut kredisi için gerekli para hesabınıza aktarılacaktır.

birevim

Leave a Comment

15 − twelve =