xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama

Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama

Kuşkusuz her birey birikiminin değerlenmesini ister ama günümüzde pek çok insanın faize bulaşmak istememesinden ötürü bankalar bu kişilere farklı bir alternatif sunarak kar payı hesabı oluşturmuş ve faiz ile alakasız şekilde birikimlerinin kazanç sağlamasına fırsat vermiştir. Peki, Kar Payı nedir? Bir firmanın yıllık kazancı doğrultusunda elde edilen net gelirin, işletmede sermayesi olan ortaklara dağıtılmasına kar payı denir. Dolayısıyla şirkettin yıllık kar oranı ne olursa olsun fark etmeksizin ortaklar şirketteki hissesine göre net kardan haklarına düşeni alacaktır. Bu bağlamda katılım hesabı hizmeti verebilecek bankalardan biri olan Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama nasıl yapılır? Diye soracak olursanız, katılım hesabı ile yatırım hesabı şekilde iki farklı alternatiften birinin tercih edilmesi halinde yatıracağınız miktar ve vade ile ilişkili olarak kazancınızın da değişkenlik göstereceğini belirtebiliriz.

birevim-tasarruf-reklam

Kar Payı ile Faiz Arasındaki Fark Nedir?

Faiz; bir kişinin aldığı borç karşılığını fazlasıyla ödemesi veya kişinin bankaya yatırdığı paranın çalıştırılması sonucunda sahip olduğu paranın fazlasını alması gibi çeşitli işlemleri içeren bir uygulamadır. Kar payı ise bir işletmenin yaptığı ticaret kapsamında elde ettiği kazancın ortaklara dağıtım getirisidir. Dolayısıyla faiz ile kar payı birbirinden farklı işlemlerdir. Bundan ötürü birikiminin kazanç sağlamasını isteyen kişiler Kar Payı avantajından yararlanarak faizsiz kazanç sağlayabilirler.

Kar Payı Hesaplama

Belirttiğimiz gibi katılım bankalarında Kar Payı Hesaplama tercih edilen hesap türü ve vadeye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela, 50bin tl paranız olduğunu farz eder ve bu parayı katılım hesabı doğrultusunda değerlendirmek isterseniz, 1, 3, 6 ve 9 aylık ara dönem kar payı dağıtım süreçlerinden aylık olanı tercih ettiğinizi düşünürsek, ortalama 50bin tl üzerinden aylık 280tl gibi bir kar elde etmeniz söz konusudur. Yatırım hesabında ise yine aylık 310tl gibi bir karınız olacaktır. İşletmenin karına ortak olduğunuz gibi zararına da ortak olmanız beklendiği için yapacağınız ticarette firma seçiminize doğru karar vermenizi önermekteyiz. Kar oranınızın daha fazla olması için tabi ki mevcut yatırımınızın miktarı önemlidir. Bu nedenle faize bulaşmadan birikiminizin değer kazanmasını istiyorsanız, Kuveyt Türk Bankası sizler için doğru adreslerden biri olacaktır.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş Bankası Kart Şifresi Alma

Bizlerin hayatları boyunca ihtiyaçları olmuştur, kimi ihtiyaçlar hedeflerimiz için, kimi ihtiyaçlar zevk ve kişisel tercihlerimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × two =

1xbet mobil