Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Kuveyt Türk ülkemizde katılım bankacılığı olarak hizmet veren kuruluşlardan bir tanesidir. Konut kredisi, taşıt kredisi gibi hizmetlerini sunarken insanların o eşyaları gerçekten aldığına ve kullandıklarına bakıyor. Alınacak aracın evraklarını bankaya sunmadan kredi çekmenize imkan tanımıyor.

Bu anlamda diğer bankalardan farklı bir hizmet anlayışı ile hizmetlerini sunuyorlar. Burada dikkatli olmanız gereken bu hizmeti sunan bankaya başvurunuzu doğru şekilde yapmak olacaktır. Taşıt kredisi almak için öncelikle başvuru yapmalı, ardından evraklarla süreci devam ettirmeniz gerekiyor.

2022 yılı Aralık ayı itibariyle Kuveyt Türk taşıt kredisi faiz oranı %1,99 olarak sunuluyor. Tabi günümüzde bu oranlar devamlı olarak değişiklik gösteriyor. Bunlara dikkat ederek sizlerde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk taşıt kredisi başvurusu yapmak için takip etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle sizden istenen şartları mutlaka yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartların en önemlisi 18 yaşından büyük olmanız oluyor. Bunun dışında ki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk başvurusu yapmak için farklı yolları tercih etmeniz mümkündür. Bu başvuru aşaması sizlerin ön başvurudan geçebilmeniz için önemlidir. Banka burada müşterilerin gelir seviyesinin bu krediye uygun olup olmadığını inceledikten sonra hizmetlerini sunuyor.

 • Banka şubelerine giderek başvuru,
 • Web sitesi üzerinden başvuru,
 • Müşteri hizmetleri üzerinden başvuru,
 • Mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilir.

Bu seçeneklerden size uygun olanı tercih ederek taşıt kredisi başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Vade Sınırı Nedir?

Kuveyt Türk taşıt kredisi başvurusunu yaparken dikkat etmeniz gereken doğru olanı kullanmak olacaktır. Bunun üzerine çıkmak sizlere ciddi anlamda zarar verecektir. Bu konuda banka hizmetlerini belirli bir standarda göre sunuyor. Alınacak aracın yaşına göre sizlere vade imkanı sunuluyor. Bunun üzerine hiçbir şekilde çıkılmasına imkan tanınmıyor.

 • 0 kilometre ve 5 yaş arasında ki araçlar için 60 ay vade,
 • 6-8 yaş arasında ki araçlar için 10 yıl vade imkanı sunuluyor.

Tabi bu aracın markasına ve modeline göre değişebiliyor. Bunun yanında banka genelde 4 yılın üzerinde veya 36 ay vadeyi geçmeyecek şekilde taşıt kredisi imkanı sunmasıyla dikkat çekiyor.

Maksimum finansman oranları tabloda gösterildiği gibidir;

Kasko Değeri / Satiş DeğeriKredi Tutarının Taşıt Tutarına Oranı
0 TL – 400.000 TL70%
400.001 TL – 800.000 TL50%
800.001 TL – 1.200.000 TL30%
1.200.001 TL – 2.000.000 TL20%
2.000.001 TL ve üzeri0%

Vade kısıtlaması aşağıdaki tablodadır

Kasko Değeri ( 2. El Araç Için ) / Satiş Değeri (Sıfır Araç Için)Vade Üst Sınırı (Ay)
0 TL – 400.000 TL48
400.001 TL – 800.000 TL36
800.001 TL – 1.200.000 TL24
1.200.001 TL – 2,000.000 TL12
2.000.001 TL ve üzeriKullandırım yapılmayacaktır.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Kuveyt Türk taşıt kredisine başvurabilmeniz için öncelikle bankanın sizlerden istediğini başvuru şartlarını sağlamanız gerekiyor. Bu şartları sağlamadıktan sonra başvuru yapsanız dahi başvurunuz banka tarafından geçersiz olarak kabul edilecek ve talebiniz ret edilecektir. Bu konuda detaylar şu şekildedir.

 • 18 yaşını doldurmuş olmalı,
 • Kredi geçmişinizin ve kredi notu puanınızın yüksek olması,
 • Gelir kayıtlarınızın resmi olarak sunulabiliyor olması gerekiyor.

Bunlara sahip olmayan birisi başvuru yapsa dahi banka genelde incelemenin ardından bu başvuru kabul etmiyor. Sizlerde Kuveyt Türk üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapacaksa dikkatli bir şekilde hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

MALİYET TABLOLARI

Finansman TutarıVadeAylık Kar OranıTaksit TutarıToplam Masraflar
30.000 TL36 Ay1,99%1.271,08 TL2.787,37 TL

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Kullanırken İzlenmesi Gereken Adımlar

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi kullanmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar bulunuyor. Tüm bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yaparak hareket etmeniz sizler için önemli olacaktır. Dikkatli bir şekilde ilerlemek işlemin sağlığı açısından önemlidir.

Öncelikle kullanmak istediğiniz taşıt kredisi miktarını belirlemeniz gerekiyor. Bunun ardından bu miktarı aylık ne kadar taksitlerle ödeyebileceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu genelde aylık gelirin yarısı ile eş değer olmalıdır. Bunun üzerine çıkmak genelde sorun olarak kabul ediliyor. Bunun ardından kaç ay vadeli olacağını tercih edebilirsiniz.

Sizden banka tarafından talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde sunmanız isteniyor. Bu konuda titiz davranmanız önemlidir. Çünkü eksik veya yanlış evrak talebin ret edilmesine neden olabiliyor. Bunların ardından banka kredinizi onaylarsa süreci tamamlamak için davet edilen banka şubesine giderek kredi sözleşmesini imzalamanız yeterli olacaktır.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Kuveyt Türk taşıt kredisine başvuru yapacaklardan banka belirli evraklar istiyor. Bu evraklar içerisinde çalıştığınız meslek grubuna göre gelir belgeleri farklılık gösteriyor. Evraklar şu şekilde sıralanıyor.

 • İkamet belgesi veya fatura,
 • Alınacak aracın ruhsat fotokopisi,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir Belgesi, (Memur:Maaş Bordrosu, Özel Sektör: Şirket İmza Sirküleri, Emekli: Emekli aylık dökümü vb, )

Bu evrakları tamamladıktan sonra başvurunuzu tamamlamanız isteniyor. Bu konuda dikkatli olmanız önemlidir. Ayrıca tüm bunların yanında kredi notunun da yüksek olması çok kritik önem taşıyor.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Kuveyt Türk bir katılım bankası olduğu için hizmetlerini faiz üzerinden yapmadığını vurguluyor. Bunun yerine ortak bir şekilde hareket ediyor ve yıl sonunda müşterilerine kar payı sunuyor. Bunun için sunulan taşıt kredisi ve diğer krediler buna göre hesaplanıyor. Her şeyin şeffaf olduğu bankadan taşıt kredisi ancak alınacak aracın ipoteği karşılında veriyor.

Kuveyt Türk taşıt kredi faiz oranı %1,98 olarak sunuluyor. Bu oran düzenli olarak Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz oranlarına göre güncelleniyor. Bu konuda dikkatli olmak ve ona göre hareket etmek önemlidir.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Onaylanma Süresi Ne Kadardır?

Kuveyt Türk ve diğer bankalar taşıt kredisi veya diğer kredi başvuruların ön başvurularını çok kısa sürede tamamlamaktadır. Taşıt kredisi araçlar için uzun olabiliyor. Bunun sebebi talep edilen aracın incelemesi ile biraz uzun sürebiliyor. Bu konuda dikkatli olmak sizler için büyük önem taşıyor.

Genelde taşıt kredisi başvuruları banka tarafından 1 ile 3 gün arasında tamamlanıyor. Genelde ret cevapları daha kısa sürede verilirken, onay verilecek kredilerin incelemesi uzun sürdüğü için biraz uzayabiliyor. Verilecek cevaba göre tek yapmanız başvuru adımlarını tamamlamak olacaktır. Tüm bunların ardından istediğiniz araç için taşıt kredisini kullanmış olacaksınız.

birevim

8 Comments

 • Salgın dönemiyle bu oranlar daha da düştü, gerçi faizler düşse bile araçların fiyatı katlandı 2ye 3e

 • Taşıt kredisi faiz oranları geçen yeniden belirlendi dediler, güncel rakamları belli oldu mu?

  • Merhaba Şeyma Hanım,
   Pandeminin yarattığı durgunluğu gidermek amacıyla taşıt kredisi faizlerinde indirime gidildi. Ardından normalleşmeye geşin ardından faizler tekrar artmaya başladı ve artış devam edecek gibi görünüyor.

 • Bu dönemde taşıt kredisi çekilir mi bilmiyorum ama faizler inşallah daha da düşerde bir araç sahibi olabiliriz 🙂

  • Merhaba Yasin Bey,
   Salgın piyasaya durgunluk olarak yansımasının ardından taşıt kredisi faizlerinde düşüş yaşanmıştı. Bir süre sonra yeniden kampanyalar yapılacaktır.

 • Kuveyt Türk taşıt kredisi konusunda yılbaşına doğru bence güzel bir kampanya yapar diye düşünüyorum

Leave a Comment

5 × three =