Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk katılım Bankası taşıt kredisi anlamında sunmuş olduğu hizmet ile müşterilerine finansman desteği sağlanıyor. Araç almak isteyenlere kar oranına göre hesap yapılarak istenilen miktarda kredi imkanı sunuluyor. Kredi sunulurken karşılık olarak onlardan araç rehin alınıyor. Eğer aracın değeri toplam bedel için yeterli olmazsa gayrimenkul rehin olarak alınabiliyor.

birevim faizsiz kredi

Sunmuş oldukları tüm finansmanlar için vade süresine ve çekilecek olan miktara göre kar oranı dahil ediliyor. Bu oranda ki değişimlerin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı bankanın tasarrufuna kalan bir durumdur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk bankasından taşıt finansmanı almak isteyenler öncelikle alacakları aracın modelini ve durumunu belirlemelidir. Ticari mi, İkinci el mi, sıfır bir binek araç mı alacaklarına karar vermeleri gerekiyor. Çünkü bu detaylara göre bankanın sunmuş olduğu kar oranlarında değişim görülmektedir.

100 bin TL taşıt finansmanı için karşılaştırmaları burada ki tablo üzerinden yapma şansınız var. Uzun vadede kredi taleplerinde aylık ödeme tutarları ve geri ödeme miktarları görülebilir. Kısa vadeli finansman isteklerinde aylık ödeme tutarlarını ödeyip ödeyemeyeceğinizi görme şansınız bulunuyor.

Sabit aylık gelir ile bu aylık tutarları birbiriyle oranlayarak gerçek ödenecek miktarı tercih etme şansınız var. Bu noktaya mutlaka dikkat etmelisiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerine araç tercihlerine göre farklı kar oranları ile finansman sunuyor. Sunulan finansman arasında uygun olanı tercih ederken ödeme gücünüzü mutlaka gözden geçirmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor.

0 kilometre araçlar için 60 aya kadar kar oranı %1,75 oranı üzerinden sunulmaktadır. İkinci el ticari araçlar için kar oranı %1,97 olarak veriliyor. Yeni ticari araç için %1,91 kar oranı sunuluyor. İkinci el ticari araç içinse %1,75 oranında kar payı oranı hesaba dahil ediliyor.

Bunlara ek olarak kredi tahsis ücreti banka tarafından peşin olarak alınıyor. Kasko, kredili hayat sigortası gibi ekstra masrafları da hesaba dahil etmeyi unutmamanız gerekiyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Banka ikinci el araçlar için 8 yaşa kadar finansman sunuyor. Ancak yaşlı araçlarda sunulan finansman belirli bir süreyi geçmeme şartı ile veriliyor. Banka sunmuş olduğu finansmanlar için müşterilerinin belirli şartları sağlamasını ve istenilen evrakları sağlamasını talep etmektedir.

 • Aracın mutlaka rehine uygun olması gerekmektedir.
 • Kimlik, ehliyet veya pasaport fotokopisi
 • Çalışmış olduğunuz alana göre gelir belgesi hazırlanmalıdır.
 • İkametgah adresinizi gösteren son üç aya ait bir fatura istenmektedir.
 • Başvuru formu doldurularak başvuru yapılmalıdır.
birevim

8 Comments

 • Salgın dönemiyle bu oranlar daha da düştü, gerçi faizler düşse bile araçların fiyatı katlandı 2ye 3e

 • Taşıt kredisi faiz oranları geçen yeniden belirlendi dediler, güncel rakamları belli oldu mu?

  • Merhaba Şeyma Hanım,
   Pandeminin yarattığı durgunluğu gidermek amacıyla taşıt kredisi faizlerinde indirime gidildi. Ardından normalleşmeye geşin ardından faizler tekrar artmaya başladı ve artış devam edecek gibi görünüyor.

 • Bu dönemde taşıt kredisi çekilir mi bilmiyorum ama faizler inşallah daha da düşerde bir araç sahibi olabiliriz 🙂

  • Merhaba Yasin Bey,
   Salgın piyasaya durgunluk olarak yansımasının ardından taşıt kredisi faizlerinde düşüş yaşanmıştı. Bir süre sonra yeniden kampanyalar yapılacaktır.

 • Kuveyt Türk taşıt kredisi konusunda yılbaşına doğru bence güzel bir kampanya yapar diye düşünüyorum

Leave a Comment

*

code

three × three =