Anasayfa / Konut Kredisi Haberleri / Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları
Kuveyt Türk Konut Kredisi

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk konut kredisi müşterilerine konut alabilmeleri için farklı özelliklere sahip finansman seçenekleri sunuyor. Yatırım amacıyla ya da tamamen barınmak amacıyla alınacak bu finansmanı 120 aya kadar vadeli seçeneklerini tercih ederek kullanabilme imkanına sahipsiniz. Alınacak evin kredisi verilmeden önce ekspertiz raporu yapılmalıdır. Raporda yazan bedelin %80’i finansman olarak banka tarafından sağlanmaktadır.

Banka tarafından sunulan gayrimenkul finansmanları sabit ödemeli, düzensiz ödemeli, gurbetten sılaya, kentsel dönüşüm, arsa-işyeri finansmanı, 2B finansmanı ve anlaşmalı konut projeleri üzerinden alınabilecek krediler mevcuttur. Size uygun olan krediye talepte bulunarak gerekli finansmanı banka üzerinden sağlamak mümkündür.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Bankalardan alınan tüm krediler için yapılması gereken hesaplama işlemi Kuveyt Türk üzerinden yapılacak konut finansmanı içinde yapılmalıdır. Bu işlem sayesinde ödeyeceğiniz toplam borcu, tercih ettiğiniz vade seçeneğine göre görme şansına sahip olabilirsiniz. 200 bin TL’lik konut kredisi için birkaç vade seçeneği için hesaplamasını tabloda görme şansına sahipsiniz. Bu sayede önünüzü görerek doğru adımları atmanız gerekecektir.

Uzun vadeli krediler genellikle uygun aylık taksitleri beraberinde getiriyor gibi görünse de toplam ödenecek konut finansmanını yükseltmektedir. Ancak kısa vadeli çekimlerinizde aylık taksit tutarı yüksek olurken, toplam ödeme miktarının seviyesi düşük olacaktır. Bu tablo ışığında tercih edeceğiniz taksit seçeneğini belirlemek daha doğru bir şekilde olacaktır.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
36 Ay 1,79% 24,18% 7.584 TL 274.054 TL
60 Ay 1,79% 24,03% 5.465 TL 328.904 TL
120 Ay 1,84% 24,65% 4.145 TL 498.396 TL

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk müşterilerine sunmuş olduğu konut finansmanını belirlemiş oldukları kar oranı üzerinden sunmaktadır. Bankacılık hizmeti gereği buna faiz oranı değil kar oranı adı verilmektedir. Bu oran %1,84 olarak müşterilerine sunulmaktadır. Bu oran sektördeki değişikliklerin ışığında farklılık yaşamaktadır.

Bu oranın maliyetinin yükselmesine ekstra olarak kredinin üzerine binecek olan ödemeler neden olacaktır. İpotek ücreti, kredi tahsis ücreti, hayat sigortası gibi harcamalar ile kredinin maliyet oranında yükselme olacaktır. Bu ödemeler genellikle kredinin içerisinde kesilmektedir. Buda beraberinde kredinin aylık maliyet oranının artış göstermesine neden olmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvuru Şartları

Kuveyt Türk’ten kredi başvurusunda bulunacaklar diğer bankalarda olduğu gibi bu banka içinde belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bunun için yapmaları gereken ilk işlem olarak doğru şekilde başvurularınızı yapmak olacaktır. Başvuru için gerekli şartların neler olduğu hakkında gerekli bilgiyi maddeler halinde sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  • 18 yaşından büyük olmalısınız
  • Son aylara ait bir fatura, kimlik ve gelir belgesini hazırlamalısınız.
  • İkamet belgesi sağlanmalıdır. Vergi levhası veya maaş bordrosu olarak istenebilir.
  • Tapunun üzerinde herhangi bir şerh olmamalıdır
  • Başvuruyu yapacak kişinin kredi notu yüksek olmalıdır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konut Satış Değerini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Konut yada; gayrimenkul günümüzde en iyi yatırım aracı olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise değerini sürekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir