Rize Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim faizsiz kredi

Taksitle ev almak zannettiğiniz kadar zor değil! Ev almak için tüketicileri teşvik eden birçok kampanya bulunmaktadır. Konut kredisi; birçok tüketicinin ev almak için tercih ettiği bir yöntemdir. Ancak, konut kredisi, her ne kadar çok bilinen bir finansal seçenek olsa da birçok dezavantajı vardır. Her şeyden önce, konut kredisi almak isteyenlerin bankaların gözünde güvenilir bir müşteri olması gerekir. Bugüne kadar tüm kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapan ve bankalarla herhangi bir sorun yaşamayan tüketicilerin konut kredisi kullanmasına izin verilmektedir. Borçlarını düzenli olarak ödemeyen ve bu sebepten dolayı mahkemelik olan birinin konut kredisi alması mümkün değildir.

Konut kredisinin farklı dezavantajları da bulunmaktadır. Tüketicinin borçlarına karşılık olarak satın almış olduğu evine banka tarafından ipotek konmaktadır. Konut kredisi ödemelerinde birkaç aydan fazla gecikme olduğu takdirde söz konusu eve banka tarafından el konabilir. Son olarak, konut kredisinin satın alınmak istenilen evin tümü için verilmediğini söylemeliyiz. Tüketicinin belirli bir kısmı peşinat olarak ödemesi gerekmektedir.

Siz de konut kredisi alma konusunda istekli değilseniz Birevim dünyasına adım atmalısınız. Hem faizsiz hem de peşinatsız ev sahibi olmayı sağlayan Birevim ile Rize kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı sunulmaktadır.

Birevim Taksitle Ev Satın Nasıl Alınır?

Taksitle ev satın almak istiyorsanız her şeyden önce tasarruf yapmanız gerekir. Ancak, bireysel tasarrufların belirli bir noktadan sonra işe yaramadığı bilinmektedir. Çünkü, maaşların oldukça düşük olduğu ülkemizde hem geçinmek hem de birikim yapmak son derece zordur. Bu noktada, tasarruf kavramını genişletmek gerekir. Bireysel tasarruf yerine birlikte tasarruf tercih edilmelidir. Birevim; taksitle ev almak isteyenleri tek bir çatı altında toplamaktadır. 60 kişiden başlayarak 480 kişiye kadar uzanan tasarruf grupları oluşturulmaktadır. Noter huzurunda yapılan çekilişler ile her ay bir kişiye ev alınmaktadır. Evi alınan kişinin ödemiş olduğu aylık taksitlere belirli bir oranda zam yapılmaktadır. Bu sayede, tüketicinin tüm ödemeleri en kısa sürede bitirilmektedir.

Birevim Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Birevim’de en çok tercih edilen seçenek sıra tespitli tasarruf yöntemi olmaktadır. Küçük taksitler ile ev sahibi olmayı mümkün kılmaktadır. Bu yöntemde birçok şey tüketicinin isteği doğrultusunda şekillenmektedir. İsteyen tüketiciler peşinat ödeyebilir. Ancak, peşinat ödeme zorunluluğu yoktur. Bunun yanı sıra, tüketicinin ödeyeceği aylık tutarlar yine kendisi tarafından belirlenmektedir. Faizsiz tasarruf sistemi ile noter huzurunda yapılan çekilişin ertesinde tüketicinin evine ne zaman sahip olacağı belli olmaktadır. İki farklı sıra tespitli tasarruf yöntemi vardır.

Serbest planlı tasarruf yönteminde ise tüketici noter huzurundaki çekilişe gerek olmadan evinin teslim tarihini kendisi belirlemektedir. Konuta değer endeksli yöntemde ise T.C Merkez Bankası’nın yayınlamış olduğu konut fiyat endeksine göre evin değeri korunmaktadır.

birevim

6 Comments

Leave a Comment

eleven − six =