Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri?

birevim faizsiz kredi

Tasarruf finansman şirketlerinin hangileri olduğu ile ilgili aşağıda sizleri bilgilendireceğiz. Ancak öncelikle tasarruf finansman şirketi ne demektir? Buna bir göz atalım.

6361 Sayılı kanun teklifi Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri ile ilgili ve diğer Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Her ekonomi grubuna özel faizsiz sistemlerde katılımcının konut veya motorlu taşıt alımının finanse edilmesi esasına dayanan tasarruf finansmanı modelidir. Yıllar içinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından oldukça popüler hale gelen BDDK gözünü bu modele çevirdi.

Bu modele katkıda bulunan fonlarda son günlerde olağanüstü artış gözlemlenmiştir. Katılımcıların korunması amacıyla, katılımcılardan fon tahsilatını düzenleyen şirketler bu kanun ile denetlenmektedir.  Tasarı, müşterilerin ev, arsa ve motorlu taşıtlar başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinebilmeleri için kişilere faizsiz finansman şirketleri ve bu şirketler tarafından sağlanan tasarruf finansmanı hizmetleri için düzenleyici bir yol oluşturmayı amaçlamaktadır.

Tasarrufa Dayalı Şirketlerin Kuruluş Koşulları Nelerdir?

  1. a) Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliğini,
  2. b) Faaliyet kiralaması: Finansal kiralama dışındaki kiralamaları,
  3. c) Fatura: Vergi Kanununa göre düzenlenen fatura ve fatura yerine geçen belgeleri,

Usul Kanunu No. 04 Ocak 1961 tarihli 213,

ç) Finansal kiralama: Finansal kiralama işlemlerinde aşağıdaki hususlardan birini sağlayan kiralama işlemini,

  • finansal kiralama sözleşmesine dayalı olması şartı; tarafından bir varlığın mülkiyetinin devredilmesi
  • kiralama sonunda bu Kanun veya ilgili mevzuat uyarınca kiracıya yetki verilen kiraya veren
  • kiracıya varlığın mevcut piyasa değerinden daha düşük bir bedelle satın alma hakkı verilmesi
  • kiralama süresinin sonunda, kiralama süresi varlığın yüzde sekseninden fazlasını kapsayacaktır.
  • ekonomik ömür veya sözleşmeye göre yapılacak kira ödemelerinin cari değeri toplamı
  • finansal kiralama sözleşmesinin cari piyasa değerinin yüzde doksanından fazlasını oluşturması
  • varlığın.

Şirketlerin ticari unvanları Tasarruf Finansmanı Şirketi ibaresi yer alacaktır. tasarruf finansman şirketlerinin asgari sermayelerinin en az 100 milyon Türk lirası olması gerekiyor.

Faizsiz ev alma firmaları 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor ve devlet güvencesi ile birlikte olduğundan daha güvenli hale gelmişlerdir.

Fuzulev Tasarruf Finansmanı Konusunda İddialı

Faizsiz, Peşinatsız, Kredisiz ev sahibi yapan Fuzulev uzman kadrosu ile en uygun ödeme koşullarını sunmaya devam ediyor. Her ekonomik gruba özel sistemler sunan Fuzulev tasarruf finansmanı sistemlerinde Fuzulev ve FuzulOto iki ayrı kulvarda ancak birlikte hizmet veriyor.

Faizsiz ve sizin ödeme gücünüze göre ayarlanabilen taksit avantajı sunan faizsiz, peşinatsız, kredisiz FPK sistemi ile ilgili dilerseniz telefonla iletişime geçebileceğiniz gibi yurdun dört bit yanında yer alan şubeler ile de irtibata geçebilirsiniz.

Fuzulev tasarruf finansmanı faaliyetlerinde bulunan şirketler arasındadır. Kanun’un yürürlüğe girdikten sonra belirlenen prosedürü izlemektedir.

18 yaşını doldurmuş ve düzenli bir gelire sahip herhangi bir kişi ev veya araba sahibi olabilmektedir.  Avantajlı şekilde faizsiz ödeme sistemleri konusunda bilgi almak için Fuzulev Uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

ten + twelve =