Türkiye Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Ekonomi Bankası taşıt kredisi müşterilerinin istedikleri 0 km veya ikinci el araca sahip olabilmeleri için taşıt kredisi imkanı sunuyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra hızlı bir incelemeye tapi tutularak 24 saat içerisinde krediniz onaylanıyor ya da ret cevabı tarafınıza gönderiliyor.

48 ay vadeli taşıt kredisi seçeneği ile almak istediğiniz kreşi sizlere sunuluyor. Bu kararı vermeden önce başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden veya şubeye giderek bu başvurunuzu yapma imkanı sizlere sunuluyor. Alınacak arabanın ikinci el olması durumunda belirli bir yaş aralığında olması gerektiğini de söylememiz gerekiyor.

Türkiye Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden taşıt kredisine başvuru yapmak isteyenler öncelikle aylık gelir miktarlarını öğrenmelidir. Bu miktara göre uzun vade veya kısa vade olarak krediyi çekebilirler. 100 bin TL araç kredisi için burada yer alan tablo üzerinden inceleme yaparak gelir durumunuza göre size uygun olan tercihi yapmanız mümkün olacaktır.

100 bin TL krediyi farklı vade seçenekleriyle göreceğiniz tabloda uzun vadede aylık ödemeler uygun olurken, toplam geri ödeme miktarı daha yüksek olacaktır. Hesaplama yapılırken faize ek olarak KKDF ve BSMV vergileri de ekleniyor. Kredi tahsis tutarı ve araç sigortası da zorunlu olarak sizlerden alınacak ücretler olarak karşınıza çıkacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,77%29,98%9.528 TL114.857 TL
24 Ay1,77%29,39%5.362 TL129.200 TL
36 Ay1,77%29,18%4.002 TL144.586 TL
48 Ay1,77%29,08%3.343 TL160.983 TL

Türkiye Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankası sektörde ki diğer bankalar ile karşılaştırıldığında %1,77’lik taşıt kredisi faizi ile doğru bir noktada hizmeti sunuyor. Yıllık akdi faiz oranı %21,24 olarak ortaya çıkıyor. Uzun vadeli ya da kısa vadeli seçenekler için müşterilerine farklı faiz oranlarını sunmuyorlar.

Bu anlamda doğru ve ilkeli bir bankacılık hizmeti verdikleri görülebiliyor. Faiz oranları merkez bankasının yapmış olduğu açıklamalar ışığında değişim gösterebiliyor. Ancak sunulan oranın şuan kamu bankaları tarafından sunulanlara yakın olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Alacağınız kredide bakmanız gereken nokta faiz oranı ile birlikte maliyet oranı olmalıdır. Bu sizlere net bir bilgi vermesi açısından önemli bir noktadır.

TEB Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Bankadan çekeceğiniz kredi bireyselse farklı belgeler, ticariyle farklı belgeler ve başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bunun yanında krediye başvuracak kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca alınacak aracın üzerinde rehin koyulacak şekilde müsait olması gerekmektedir. İstenilen belgeler ve başvuru şartları aşağıdakiler olarak sunulmaktadır.

  • Ehliyet veya nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Aracın proforma faturası
  • İkinci el araç için ruhsat fotokopisi
  • Firma olarak başvuracaklar için ortaklar ve kefil olacakların nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son üç yılı içinde barındıracak gelir tablosu ve bilanço
  • İmza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi duruma göre istenecektir.
birevim

Leave a Comment

three + six =