Anasayfa / Konut Kredisi Haberleri / Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları
Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi müşterilerine uygun faiz oranları ile farklı ödeme şekillerini tercih ederek ev finansmanı sağlamaktadır. Bu finansmanı farklı çözümler ile sunarak her bütçeye uygun bir şekilde işlem yapılmasına imkan tanımaktadır.

Sunulan seçenekler arasında artan taksitli mortgage finansmanı, azalan taksitli mortgage finansmanı, ara ödemeli mortgage finansmanı ve değişken ödemeli mortgage finansmanı bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında kendinize uygun olanı yani bütçenize uyanı tercih ederek finansmanı sağlamanız mümkündür. Bu tamamen sizin aylık geliriniz ile alakalı bir durumdur. Banka size bunu sunarak rahat bir şekilde evinize kavuşmanıza fırsat tanımaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Her bankada olduğu gibi Türkiye Finans Katılım Bankasını üzerinden konut kredisine başvuruda bulunacakların yapmaları gereken ilk işlem hesaplama olacaktır. Bu işlem sayesinde farklı vade ve çekeceğiniz krediye göre toplam ödeme miktarınıza ulaşmış olacaksınız. 2 ay ile 120 ay vade seçeneklerini tercih etmek mümkündür.

Tabloda göreceğiniz gibi farklı ay çekimlerine göre aylık ödeme miktarı düşük olursa toplam geri ödenecek tutar yüksek olacaktır. Daha kısa vadede ödeyebilecek gücü olanlar için aylık taksit oranları yüksek olurken toplam geri ödeme miktarı düşüş gösterecektir. Bu hesaplamaların içerisinde faiz oranına ek olarak tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti eklendiğini hatırlatalım.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
36 Ay 1,86% 25,10% 7.671 TL 276.926 TL
60 Ay 2,07% 28,11% 5.852 TL 351.853 TL
120 Ay 2,35% 32,32% 5.008 TL 601.773 TL

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Katılım bankaları müşterilerine sundukları hizmetler çerçevesinde faiz kelimesini kullanmaktan imtina etmektedir. Bunun yerine hem bankaya para yatıran müşterileri hem de finansman isteyen müşterileri için kar oranı adı altında işlemlerini sunmaktadır. Kar oranı %2,31 olarak konut finansmanı sunulmaktadır. Tabi bu tercih edilen ay sayısına göre farklılık göstermektedir.

12 ay ile 36 ay arası %1,82, 48 ay için %1,97, 60 ay için %2,03 ve 120 aya kadar olan seçenekler içinse %2,31 kar oranını sunuyorlar. Rekabetçi piyasa içerisinde uzun vadeli kredilerde yüksek faiz oranına sahip oldukları dikkat çekiyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterisi olanlar için banka belirli şartları sağlamalarını istemektedir. Sağlamanız gereken şartların neler olduğunu ve bankanın sizden isteyeceği belgelerin neler olduğunu kısaca aktarmaya çalışalım.

  • Ehliyet veya Nüfus Cüzdanı
  • Çalıştığınız sektöre göre gelir belgesi
  • Yapı kullanım izin belgesi ve tapu
  • Gerekli görülmesi halinde sağlanması gereken bir kefil
  • Kredi notunuzun düzgün olması

Bu detayları sağlayıp bankaya başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Ekspertiz işlemi yapıldıktan sonra banka size ne kadarlık finansman sunacağı hakkında gerekli bilgiyi aktaracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konut Satış Değerini Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Konut yada; gayrimenkul günümüzde en iyi yatırım aracı olarak görülmektedir. Bunun nedeni ise değerini sürekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir