Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Finans Katılım Bankası konut kredisi müşterilerine uygun faiz oranları ile farklı ödeme şekillerini tercih ederek ev finansmanı sağlamaktadır. Bu finansmanı farklı çözümler ile sunarak her bütçeye uygun bir şekilde işlem yapılmasına imkan tanımaktadır.

Sunulan seçenekler arasında artan taksitli mortgage finansmanı, azalan taksitli mortgage finansmanı, ara ödemeli mortgage finansmanı ve değişken ödemeli mortgage finansmanı bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında kendinize uygun olanı yani bütçenize uyanı tercih ederek finansmanı sağlamanız mümkündür. Bu tamamen sizin aylık geliriniz ile alakalı bir durumdur. Banka size bunu sunarak rahat bir şekilde evinize kavuşmanıza fırsat tanımaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Her bankada olduğu gibi Türkiye Finans Katılım Bankasını üzerinden konut kredisine başvuruda bulunacakların yapmaları gereken ilk işlem hesaplama olacaktır. Bu işlem sayesinde farklı vade ve çekeceğiniz krediye göre toplam ödeme miktarınıza ulaşmış olacaksınız. 2 ay ile 120 ay vade seçeneklerini tercih etmek mümkündür.

Tabloda göreceğiniz gibi farklı ay çekimlerine göre aylık ödeme miktarı düşük olursa toplam geri ödenecek tutar yüksek olacaktır. Daha kısa vadede ödeyebilecek gücü olanlar için aylık taksit oranları yüksek olurken toplam geri ödeme miktarı düşüş gösterecektir. Bu hesaplamaların içerisinde faiz oranına ek olarak tahsis ücreti, ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti eklendiğini hatırlatalım.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,86%25,10%7.671 TL276.926 TL
60 Ay2,07%28,11%5.852 TL351.853 TL
120 Ay2,35%32,32%5.008 TL601.773 TL

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Katılım bankaları müşterilerine sundukları hizmetler çerçevesinde faiz kelimesini kullanmaktan imtina etmektedir. Bunun yerine hem bankaya para yatıran müşterileri hem de finansman isteyen müşterileri için kar oranı adı altında işlemlerini sunmaktadır. Kar oranı %2,31 olarak konut finansmanı sunulmaktadır. Tabi bu tercih edilen ay sayısına göre farklılık göstermektedir.

12 ay ile 36 ay arası %1,82, 48 ay için %1,97, 60 ay için %2,03 ve 120 aya kadar olan seçenekler içinse %2,31 kar oranını sunuyorlar. Rekabetçi piyasa içerisinde uzun vadeli kredilerde yüksek faiz oranına sahip oldukları dikkat çekiyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterisi olanlar için banka belirli şartları sağlamalarını istemektedir. Sağlamanız gereken şartların neler olduğunu ve bankanın sizden isteyeceği belgelerin neler olduğunu kısaca aktarmaya çalışalım.

 • Ehliyet veya Nüfus Cüzdanı
 • Çalıştığınız sektöre göre gelir belgesi
 • Yapı kullanım izin belgesi ve tapu
 • Gerekli görülmesi halinde sağlanması gereken bir kefil
 • Kredi notunuzun düzgün olması

Bu detayları sağlayıp bankaya başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Ekspertiz işlemi yapıldıktan sonra banka size ne kadarlık finansman sunacağı hakkında gerekli bilgiyi aktaracaktır.

birevim

6 Comments

 • Türkiye Finans son zamanlarda Katılım Bankası da dahil olmak üzere iki yönetiminde de faizleri ve işlem ücretlerini düşürdü, eskilerin çok bilinen bankasıydı bu dönemde tekrar geri dönüşe geçti diyebiliriz.

 • Faiz oranları gayet makul, ben zamanında 2 küsür faizle çekmek zorunda kalmıştık.

 • Türkiye finans katılım bankası konut kredisi faizleri daha da düştü biliyorum, illa krediyle almak isteyen olursa faiz oranları güzel düşük 🙂

 • Konut kredisi faiz oranları geçen düşmüştü, 1,50’un altına son güncellemelerinde oran kaç oldu bilmiyorum 🙂

  • Merhaba Demet Hanım,
   Bu günlerde faiz oranları 1,50’nin üzerinde seyrediyor.

 • Faiz oranları tekrardan yükseldi sebebini bilmiyorum ama bankalar çok para kazanıyor bu dönemde 🙂

Leave a Comment

eleven + three =