Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt kredisi başvuran tüm müşterilerine sıfır veya ikinci el araç için finansman hizmeti sunuyor. Katılım bankalarının sunmuş olduğu kar payı oranına göre her türlü araç için finansman imkanı sunuluyor. Araç finansmanı, ticari taşıt finansmanı, ticari hat veya ticari plaka finansmanı banka tarafından sunuluyor.

Banka bu finansmanını 120 bin TL’ye kadarsa 60 aya kadar vade seçeneği ile sunuyor. 120 bin TL’nin üzerinde ki başvurular için 48 ay vade seçeneği ile kredi imkanı sunuluyor. Krediye başvurmadan önce faiz oranlarını öğrenmeli, hesaplama yapmalı ve başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans Katılım bankasından taşıt kredisi çekmek isteyenler tablo üzerinden bilgi alabilirler. 100 bin TL’lik kredi sonucunda ödeyecekleri farklı taksit seçeneklerini inceleme şansına sahip olacaklardır. Kısa vadeli başvurularda ve uzun vadeli başvurularda taksit tutarlarının ne kadar olacağını ve bunun aylık kazançlarına uygun olup olmadığını görme şansına sahipler.

Toplam geri ödeme miktarı açısından uzun vadeli krediler çok yüksek bir geri ödeme olacağı aşikardır. Ancak kısa vadede aylık ödeme miktarı çok yüksek olacaktır. Burada vade seçeneği yapmak istiyorsanız öncelikle aylık sabit gelirinizi hesaplamalı ve alacağınız kredinin taksitinin bu gelirin yarısını geçmemesine dikkat etmelisiniz.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
12 Ay 1,87% 31,83% 9.598 TL 115.699 TL
24 Ay 1,88% 31,41% 5.442 TL 131.120 TL
36 Ay 1,90% 31,58% 4.102 TL 148.187 TL
48 Ay 2,08% 34,85% 3.598 TL 173.215 TL

Türkiye Finans Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt kredisi faiz oranı olarak almıyor. Katılım bankaların müşterilerine sunmuş oldukları kar oranı üzerinden finansmanı sunuyorlar. Banka taşıt için %2,03 kar oranı ile hizmet veriyor. Bu hizmet karşılaştırıldığında sektörün birkaç puan üzerinde kredi sundukları görülebiliyor.

Kar oranına ek olarak ipotek tesis ücreti, tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti de alacağınız krediye ek maliyet yüklemektedir. Bu noktada karşılaştırma yapmak için yıllık maliyet oranına bakmak gerekli veriye ulaşmak için yeterli olacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerinden taşıt finansmanı için başvurmaları halinde bazı belgeleri hazırlamalarını ve başvuru şartlarını yerine getirmelerini istemektedir. Bu noktada doğru adım atmak kendinize lazım olan kredinin onaylanması açısından önemlidir.

  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
  • Ehliyet veya nüfus cüzdanı
  • 0 kilometre araç alacaklar için proforma faturası
  • İkinci el araçlar için ruhsat fotokopisi
  • Ayrıca bankanın müşterinin durumuna göre isteyeceği ek belgeler hazırlanmalıdır.

Bu evrakları hazırlamadan önce en yakın banka şubesine giderek durum hakkında daha detaylı bilgi almak gerekmektedir. Onlar sizi hazırlamanız gereken evraklar ve sağlamanız gereken şartlar konusunda daha net bilgi vererek hazırlık yapmanızı sağlayacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır Araba Kampanyaları Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Bildiğiniz gibi yıl içinde döviz kurlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç fiyatlarında da göz ardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir