Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt kredisi başvuran tüm müşterilerine sıfır veya ikinci el araç için finansman hizmeti sunuyor. Katılım bankalarının sunmuş olduğu kar payı oranına göre her türlü araç için finansman imkanı sunuluyor. Araç finansmanı, ticari taşıt finansmanı, ticari hat veya ticari plaka finansmanı banka tarafından sunuluyor.

Banka bu finansmanını 120 bin TL’ye kadarsa 60 aya kadar vade seçeneği ile sunuyor. 120 bin TL’nin üzerinde ki başvurular için 48 ay vade seçeneği ile kredi imkanı sunuluyor. Krediye başvurmadan önce faiz oranlarını öğrenmeli, hesaplama yapmalı ve başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Türkiye Finans Katılım bankasından taşıt kredisi çekmek isteyenler tablo üzerinden bilgi alabilirler. 100 bin TL’lik kredi sonucunda ödeyecekleri farklı taksit seçeneklerini inceleme şansına sahip olacaklardır. Kısa vadeli başvurularda ve uzun vadeli başvurularda taksit tutarlarının ne kadar olacağını ve bunun aylık kazançlarına uygun olup olmadığını görme şansına sahipler.

Toplam geri ödeme miktarı açısından uzun vadeli krediler çok yüksek bir geri ödeme olacağı aşikardır. Ancak kısa vadede aylık ödeme miktarı çok yüksek olacaktır. Burada vade seçeneği yapmak istiyorsanız öncelikle aylık sabit gelirinizi hesaplamalı ve alacağınız kredinin taksitinin bu gelirin yarısını geçmemesine dikkat etmelisiniz.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,87%31,83%9.598 TL115.699 TL
24 Ay1,88%31,41%5.442 TL131.120 TL
36 Ay1,90%31,58%4.102 TL148.187 TL
48 Ay2,08%34,85%3.598 TL173.215 TL

Türkiye Finans Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt kredisi faiz oranı olarak almıyor. Katılım bankaların müşterilerine sunmuş oldukları kar oranı üzerinden finansmanı sunuyorlar. Banka taşıt için %2,03 kar oranı ile hizmet veriyor. Bu hizmet karşılaştırıldığında sektörün birkaç puan üzerinde kredi sundukları görülebiliyor.

Kar oranına ek olarak ipotek tesis ücreti, tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti de alacağınız krediye ek maliyet yüklemektedir. Bu noktada karşılaştırma yapmak için yıllık maliyet oranına bakmak gerekli veriye ulaşmak için yeterli olacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerinden taşıt finansmanı için başvurmaları halinde bazı belgeleri hazırlamalarını ve başvuru şartlarını yerine getirmelerini istemektedir. Bu noktada doğru adım atmak kendinize lazım olan kredinin onaylanması açısından önemlidir.

 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
 • Ehliyet veya nüfus cüzdanı
 • 0 kilometre araç alacaklar için proforma faturası
 • İkinci el araçlar için ruhsat fotokopisi
 • Ayrıca bankanın müşterinin durumuna göre isteyeceği ek belgeler hazırlanmalıdır.

Bu evrakları hazırlamadan önce en yakın banka şubesine giderek durum hakkında daha detaylı bilgi almak gerekmektedir. Onlar sizi hazırlamanız gereken evraklar ve sağlamanız gereken şartlar konusunda daha net bilgi vererek hazırlık yapmanızı sağlayacaklardır.

birevim

9 Comments

 • Bende Türkiye Finans Katılım Bankası kısmından taşıt kredisi çektim, 48 ay olarak ödüyorum faizi biraz yüksek ama hiç bir bankanın kredi vermediği dönemde bana kredi sağladılar.

  • Merhaba Yusuf Bey,
   Özellikle ekonominin sabit bir çizgide olmadığı bu dönemde kredi çekmek ve kredi vermekte riskli görülmektedir.

 • İkinci el araç aldım geçen ay, kredisini türkiye finans’tan aldım. Gelir belgeniz, nüfus cüzdanını ve aracın ruhsatını istediler benden sadece.

  • Merhaba Buket Hanım,
   Taşıt kredisi çekmek ev kredisi çekmek gibi uzun prosedürler gerektiren bir durum değildir. Bankalarda en hızlı şekilde müşterilerine dönebilmek için tüm gayreti göstermektedir.

 • Türkiye finans aslında köklü bir firma, ancak son 10 yıldır kendini çok hatırlatmıyordu. 1-2 yıldır baya bir adından söz ettiriyor 🙂

 • Türkiye Finans Katılım bankasında taşıt kredisi faizleri diğer bankalara oranla daha iyi durumda, normal Türkiye Finans kısmıda kar payı adı altında ufak cüzi miktar alıyor diye biliyorum.

 • Faizleri diğer bankalara oranla düşükken, pandemi sebebiyle daha da düşürdüklerini duydum 🙂

  • Merhaba Serkan Bey,
   Özellikle pandemi ve sonrası dönemde otomobil piyasasını canlandırmak adına Türkiye Finans gibi birçok banka taşıt kredisi faizlerini daha da düşürdü.

Leave a Comment

15 − four =