Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi yeni araba almak isteyen veya arabasını yenilemek isteyen müşterilerine kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Aracın üzerine koyulan rehin ile müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Banka 120 bin TL’ye kadar olan kredi taleplerinin %70’ini karşılarken, bu rakamın üzerinde olan kredi başvuruları içinse %50 kredi imkanı sunmaktadır.

Kredi başvurusuna bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuru yapılabileceği gibi isteyenlere web sitesi üzerinden hızlı başvuru yapma imkanı da sunmaktadır. Kefil istenmeden kredi sunulsa da talebe göre şube kefil talebinde bulunabilmektedir.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Türkiye İş Bankası’ndan kredi talebinde bulunacaklar bankanın sunmuş olduğu faiz oranı üzerinden hesaplama yaparak alacakları kredinin ödeme miktarını rahatça öğrenebilir. Bu sayede diğer bankalar ile karşılaştırarak kendiniz için en uygun olan taşıt kredisini tercih edebilirsiniz. Alınacak faiz ile birlikte ekspertiz, tahsis ücreti, rehin masrafları, kasko sigortası gibi hizmetlerinde maliyetini inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

100 bin TL taşıt kredisine başvuracaklar için banka 60 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin ışığında size uygun olan vade seçeneğine göre aylık ödeme miktarını ve toplam ödeme miktarlarını görebilirsiniz. Bu noktada bakılması gereken aylık taksit tutarı olacaktır. Aylık gelirinizin yarısına denk gelecek bir kredi ödemesi yapmanız gerektiğini unutmamanız tavsiye edilmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,93%32,95%9.640 TL116.205 TL
24 Ay1,93%32,34%5.478 TL131.998 TL
36 Ay1,93%32,13%4.125 TL149.025 TL
48 Ay1,93%32,03%3.473 TL167.240 TL

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı tüm vade seçenekleri için aynı oranda sunulmaktadır. Aracın yaşına ve durumuna göre faiz oranı değişmemektedir. Faiz oranlarında ki değişiklik merkez bankası verilerine ve ekonomi piyasasının durumuna göre dalgalanabilmektedir. Faiz oranı %1,93 ile diğer bankalar ile aynı seviyede sunulmaktadır. Ortalamanın altında bir orana yakın olduklarını söylemek doğru olacaktır.

Bu orana bakarak tercih yapabileceğiniz gibi bankanın sunmuş olduğu kredinin maliyet oranını da karşılaştırmak gerekmektedir. Bu oran daha sağlıklı bir karşılaştırma yapılması açısından önemli bir noktadır. Bunu yaparak doğru adımı atmış olacağınızı unutmamanız gerekiyor.

Türkiye İş Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye İş Bankası taşıt kredisine başvuru yapacaklar bankanın onlardan isteyeceği şartları sağlamalıdır. Başvuru sahibinin kredi notu yetersiz kalması durumunda mutlaka kefil istenecektir. İkinci el araçlarda bankanın limitlerinde bir araç alınması gerektiğini hatırlamamız gerekiyor. Ayrıca banka tarafından istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak adım atmak gerekmektedir.

  • Başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır
  • Sürücü belgesi ve nüfus cüzdanı aslı, fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • İkinci el araçlar için ruhsat
  • 0 kilometre araçlar için proforma faturası istenmektedir.
birevim

Leave a Comment

5 × 2 =