Vakıf Katılım 50 Bin Kamu Lojmanın Satışına Finansman Desteği Sağlayacak

birevim faizsiz kredi

Vakıf Katılım, kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunanlara özel kar oranını 60 ay için 0,79 olarak belirledi. 61-120 ay arasında ise 0,89 kar oranından finansman kullandıracak.

Kamuya ait olan 50 bin adet lojmanın ihale yolu ile satışına finansman desteği sağlayacak olan Vakıf Katılım, ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlayacak. Hem finansman hem de tahsilat açısından avantajlı olabilecek satış, ev sahibi olmak isteyenler kaçırılmayacak bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Vakıf Katılım ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında kamu lojmanlarının finansmanına yönelik bir anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma ile Vakıf Katılım, peşin ödemeli satışlarda lojman satış bedellerini şubelerin yanı sıra İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına tahsil edebilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, imzalanan protokolle, banka, lojmanların ihale yolu ile satışında konut finansman desteği sağlayabilecek. Ev almak isteyen ve kamu lojmanı satın almak için başvuran kişiler için kar oranını 60 ay için 0,79 olarak belirlendi. Vakıf Katılım tarafından belirlenen oran, 61-120 ay arasında ise 0,89 kar oranında finansman kullandırılabilecek.

Temel Amacımız Vatandaşlarımızın Konut Sahibi Olabilmesi

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Ülke ekonomisine katkı sunarken tabana yayılarak vatandaşlarımızın konut sahibi olmasına yardımcı olmak temel amacımız. 60 aya kadar uygulanan 0,79 oran finansman açısından büyük avantaj sağlayacak. Lojmanların ihale yoluyla satışı hükümetimizin titizlikle yürüttüğü bir proje. Böylece başta mamurlar olmak üzere binlerce kişi ev sahibi olma hayallerine kavuşacak. Biz de Vakıf Katılım olarak hem onların hayallerine ulaşmasına katkı sunmak hem de devletimizin satıştan elde edeceği gelire finansman desteği sağlamak istedik. Bu kapsamda katılım bankacılığının misyonu gereği taşın altına elimize sokarak sorumluluk üstlendik.’ şeklinde konuştu.

birevim

Leave a Comment

five × one =