Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi

birevim faizsiz kredi

Ziraat Bankası kartı internet alışverişine açma işlemi internet, mobil internet ve telefon üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda müşteri hizmetlerine danışılarak alışverişe açmak için kullanıcı onayı almanız sağlanacaktır. İnternet üzerinden Ziraat bankası kartıyla alışveriş yapmanız için bu işlemleri yapmak zorunlu tutulmuştur.

Ziraat Bankası kartı internet alışverişine açma işlemi Nasıl yapılır?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak için kullanılan kartın Ziraat Bankası kartı internet alışverişine açma işleminin yapılması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak 444 00 00 müşteri iletişim merkezini arayabilir daha sonra hızlıca işlemin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra;

  • Sesli yanıt sistemi üzerinden 2 numarasını tıklayarak sonraki işleme geçebilirsiniz.
  • Sesli yanıt sisteminde size menüde 0 seçeneği sunulacaktır.
  • Sonraki adımda T.C kimlik numarasının tuşlanması gerekmektedir.
  • C kimlik numarası tuşlandıktan sonraki evrede kart numaranız ve kart şifreniz için işlem yapmalısınız.
  • Daha sonra müşteri temsilcisine bağlanarak, ziraat bankası kartı internet alışveriş açma talebinde bulunacağınızı iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartı Kısa Yol İle İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası kartı internet alışverişi için öncelikle müşteri temsilcisine bağlanmadan öncel kısa yoldan SMS atarak da işlemin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. SMS bankacılığı üzerinden EONAY yazarak kısa mesaj bölümünden mesaj atabilirsiniz. İşlemi yaparken EONAY yazıp boşluk bırakın ve ardından kartınızın son 6 hanesini yazarak 4757’ye kısa mesaj atın.

Alışverişe açma ve alışveriş limitini artırmak için bu işlemi kısa sürede yapabilir ve kartınızın kısa yoldan alışverişe açılmasını sağlayabilirsiniz. Banka kartları ve kredi kartları için geçerli olan işlemlerde bir diğer kısa yolda mobil uygulama üzerinden açmak olacaktır.

Ziraat Bankası kartı internet alışverişi Mobil Uygulama Üzerinden Açma

Ziraat Bankası kartı internet alışveriş haklarının kullanılması için mobil uygulamayı cep telefonunuza ya da tabletinize indirebilirsiniz. Daha sonraki evrede yapmanız gereken işlemlerden bir diğer de giriş yapmanız ve menüden kartlarım seçeneğini tıklamanız olacaktır. Bu evreden sonra internet alışverişine açmak istediğiniz kart türünü seçmeniz gerecektir.

Kartı seçtikten sonra kart ayarlarına giriş yapmanız ve işlem limiti sayfasıyla da ‘’İşlem kısıtlama belirleterek’’ online alışverişinizin de güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. Seçenekler arasında yurt içi ve yurt dışına açma işlemleri bulunmakta, e- ticaret ve alışveriş kısıtlamalarına da yer verilerek kolay bir şekilde işlemleri tamamlamanız sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası kartı internet alışverişi İnternet Şubesi üzerinden Açma

İnternet şubesinden açmak için ziraatbank.com.tr adresine giriş yaparak, kartlarım seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Bundan sonraki evrede ziraat kartını seçerek kısıtlı butonu üzerinden E- ticaret bölümünü seçebilirsiniz. İnternet şubesinden hesap açma işlemini de burada yapabileceğiniz gibi Ziraat Bankası kartı ile internet alışveriş seçeneklerinden yararlanmak için de kartın kullanım haklarını açma işlemini kısa zamanda yapabilirsiniz.

birevim

5 Comments

  • Artık bankacılığa dair bir çok işlemi mobil uygulama üzerinden halledebiliyoruz bu çok güzel. 🙂

  • SMS sistemi bile günümüzde demode kaldı diyebiliriz, artık her şeyi mobil uygulama üzerinden yapabiliyoruz 🙂

  • Ziraat Bankası kartını mobilden internete açabilmek gerçekten çok iyi olmuş, eskiden bankaya giderdik ya da müşteri hizmetlerini arardık

Leave a Comment

eleven − seven =